Секретаріат: українці будуть з газом і теплом

У Секретаріаті президента запевняють, що українці у новому році будуть з газом і теплом, незважаючи на українсько-російські газові суперечки.


Незважаючи на перебіг міжурядових газових переговорів, громадяни України не відчують жодних обмежень у газо- і теплопостачанні, запевнив заступник глави Секретаріату президента Олександр Шлапак.

"Україна накопичила у своїх сховищах достатні запаси газу, що дозволить забезпечувати внутрішні потреби протягом тривалого часу, - заявив Шлапак. - По-друге, постачання комунальних послуг для населення, передусім теплопостачання, має відбуватись строго за визначеним графіком та відповідно до сплачених населенням рахунків".

Шлапак наголосив, що у зв`язку з цим президент попередив керівників місцевої влади усіх рівнів щодо неприпустимості використання ситуації, яка склалась на міжурядових переговорах, для прикриття власних прорахунків у сфері житлово-комунального господарства.

"По-третє, Україна та Російська Федерація були і залишаються стратегічними партнерами. Теж саме стосується країн Європейського союзу, - підкреслив перший заступник глави Секретаріату президента. - Відповідно Україна гарантує технологічне забезпечення надійного і безперебійного транспортування своєю територією російського природного газу до європейських країн".

На думку Шлапака, анонсований російською стороною штаб з підготовки до припинення подачі газу в Україну є скоріше політичним інструментом тиску.

"Використання нашими партнерами "воєнної" риторики на зразок "штаб", "фронт" тощо ми розцінюємо, радше, як емоційні зриви, ностальгію за часами, коли відповіді на складні питання давалися з позиції сили", - наголосив перший заступник глави Секретаріату президента.

"Перебіг газових переговорів - не привід для занепокоєння громадян України, - зазначив Шлапак. - Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій і має достатній ресурс у газосховищах для внутрішніх потреб".

Нагадаємо, сьогодні Україна попередила про можливість конфіскації російського газу, який іде транзитом через Україну і призначений для Європи. Так "Нафтогаз" відповів на погрози "Газпрому" перекрити Україні газ з 1 січня через борг України за поставлений газ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: