Секретаріат висловився щодо Черномирдіна

Слова посла РФ в Україні були розцінені, як "власна позиція" дипломата.

Віктор Черномирдін
УНІАН
Заява Віктора Черномирдіна продовжує хвилювати український політикум.
Секретаріат президента України розцінює заяви Надзвичайного і Повноважного Посла Російської Федерації в Україні Віктора Черномирдіна щодо отруєння діоксином президента України Віктора Ющенка як його власну позицію, що не відповідає позиції офіційної Росії. 

Про це сьогодні, 12 вересня, на брифінгу у Секретаріаті президента сказав заступник глави Секретаріату Олександр Чалий.
 
"Ми виходимо з того, що Віктор Степанович (Черномирдін) зробив заяву, яка свідчить про його некомпетентність у сфері чутливих взаємовідносин між Україною і РФ. Його заява носила емоційний, недипломатичний характер, і вона порушує сталі норми дипломатичної етики", - сказав Чалий. - Президент України переконаний, що заява Віктора Степановича – це його особиста точка зору, і вона ні в якій мірі не віддзеркалює офіційної позиції РФ".
 
Чалий нагадав, що перший раз питання про надання правової допомоги Україні з боку РФ щодо отруєння Ющенка президент України особисто поставив перед президентом Російської Федерації 22 грудня 2006 року під час роботи у форматі першого засідання міждержавної комісії Ющенко-Путін. 

За його словами, після розмов двох президентів генеральний прокурор України підготував офіційний лист до генерального прокурора РФ з проханням надати правову допомогу у питанні експертизи діоксину та встановлення місцеперебування деяких громадян України, які проходять як свідки або підозрювані у цій справі. 

За словами Чалого, крім того, з 18 січня 2007 року по 24 липня 2007 року керівництвом Генпрокуратури України було направлено 5 звернень з проханням прискорити надання такої допомоги. Він наголосив, що з українського боку були зроблені всі клопотання відповідно до двосторонніх угод між двома країнами. 

Чалий наголосив, що заява президента України, яка прозвучала, мала на меті не звинуватити РФ, а привернути увагу офіційних осіб Росії до цього питання. 

"Я хочу вам повідомити дуже хорошу новину, що заява президента мала дуже позитивний ефект, і вже вчора відбулися контакти по лінії генеральних прокуратур, і є домовленість, що в найближчий час експертна група Генпрокуратури України виїде у РФ і приступить спільно до з’ясування відповідних питань", - сказав Чалий.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: