Секретаріат Ющенка: Кремль загрожує "Нафтогазу"

В Секретаріаті президента здивувалися тим, що РФ не хоче міняти газові контракти з Україною, та попередили про наслідки такої позиції.

Незгода президента Росії Дмитра Мєдвєдєва вдосконалювати газові контракти з Україною викликала здивування в Секретаріаті президента України.

Про це заявив представник Віктора Ющенка з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський. За його словами, нинішні проблеми та негативні для України наслідки, насамперед фінансові, були закладені у січневих газових контрактах, підписаних прем'єром Юлією Тимошенко всупереч директивам президента.

Чиновник нагадав, що Ющенко, після детального аналізу контрактів, неодноразово вимагав від уряду і продовжує наполягати на необхідності перегляду окремих положень контрактів з метою встановлення партнерського, довготривалого та взаємовигідного співробітництва між Україною та Росією у газовій сфері.

"На сьогодні можна констатувати позитивний розвиток діалогу між керівництвом НАК "Нафтогаз України" та ВАТ "Газпром" щодо забезпечення стабільного співробітництва з поставок і транзиту газу. Заслуговує позитивної оцінки задекларована останнім часом налаштованість керівників урядів обох держав і керівництва "Нафтогазу" щодо внесення взаємоприйнятних змін у контракти", - підкреслив Соколовський.

Водночас він попередив, що можлива відмова російської сторони вдосконалювати газові контракти створює серйозні загрози нормальному функціонуванню "Нафтогазу", а відтак, забезпеченню безперебійного транзиту російського природного газу через територію України.

При цьому Соколовський наголосив, що повна відповідальність за негативні для України наслідки контрактів від 19 січня 2009 року та перегляд окремих їх положень лежить на керівництві уряду, яке мало би докласти максимум зусиль для виправлення своїх помилок, допущених при підписанні контрактів.

"На жаль, поширену в ЗМІ інформацію про жорстку позицію глави російської держави дотримуватись умов, закладених у контрактах від 19 січня 2009 року, можна інтерпретувати як додаткове підтвердження того, що газовий сценарій 2009 року не є випадковим, і може бути використаний у якості передвиборчої технології в Україні", - додав чиновник Секретаріату президента.

Нагадаємо, Дмитро Мєдвєдєв доручив голові "Газпрому" Олексію Міллеру дотримуватися січневих газових контрактів і не погоджуватися на зміни умови оплати транзиту російського газу територією України.

Раніше було заявлено, що з наступного року тариф на транзит російського газу буде підвищено на 70% вже наступного року. Крім того, за підсумками зустрічі з російським прем'єром Володимиром Путіним Юлія Тимошенко оголосила про домовленість стосовно того, що Україна буде тільки оплачувати реально спожиті обсяги газу, а не законтрактовані, як було домовлено раніше.

Читайте також:

Мєдвєдєв доручив "Газпрому" не погоджуватися на зміни контракту з Україною

Тимошенко: транзит російського газу подорожчає більше, ніж на 50%

Україна сподівається купувати туркменський газ в обхід Росії

Україна запаслася газом на всю зиму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: