Секретаріат Ющенка пропонує здати українські об’єкти ПРО в оренду США

У Секретаріаті кажуть, що таке співробітництво між Україною й США можливе, незважаючи на те, що Україна не є членом НАТО.

Раздается последний звонок
Офіційний сайт Президента України
Юрій Єхануров
Перший заступник глави Секретаріату президента Юрій Єхануров вважає вигідним для України можливе використання США українських радіолокаційних станцій (РЛС) системи попередження про ракетний напад у Севастополі й Мукачевому (Закарпатська область).

"У нас є можливості, і ми пропонуємо, якщо від цього відмовилася Росія й не хоче платити, то, можливо, хтось інший заплатить. Це абсолютно нормально, виходячи з тієї ситуації, у якій ми сьогодні перебуваємо", - сказав він.

Єхануров вважає, що таке співробітництво між Україною й США можливе, навіть незважаючи на те, що Україна не є членом НАТО.

Водночас він зазначив, що до яких-небудь остаточних домовленостей ще далеко.

Нагадаємо, в Україні розміщені 2 радіотехнічних вузли попередження про ракетний напад - у Мукачевому й у Севастополі. Вони оснащені радіолокаційними станціями, здатними визначати балістичні ракети на дальності 1,9 тис. км.

Посол України в США Олег Шамшур раніше заявляв, що питання про можливе використання українських радіолокаційних станцій (РЛС) у рамках програми протиракетної оборони (ПРО) США знаходиться на рівні обговорення. За словами дипломата, враховуючи зміни в підходах до архітектури світової безпеки, зокрема в світлі зближення позицій США і РФ, можливість залучення до цих процесів України виглядає цілком природною і конструктивною.

У Білому домі наполягають на тому, що ніяких переговорів і обговорень на цю тему США з українською стороною не ведуть.

Проте на початку жовтня США заявили, що для попередження можливого ракетного удару з Ірану розглядають можливість використання РЛС на півдні Росії, в Азербайджані, Україні.

Читайте також:

США не мають наміру розміщувати ПРО в Україні

США спростували повідомлення про відмову від розміщення ПРО в Європі

Росія занепокоєна переговорами щодо розміщення ПРО в Україні

Посол у США підтвердив, що Україна веде переговори стосовно ПРО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: