Селфі на електростанції: підліток знепритомнів на стовпі під напругою та отримав позамежні опіки

Нині лікарі борються за життя хлопця.

У Харкові лікарі борються за життя 12-річного хлопчика - у нього обпечено 80% тіла. З приятелем вони видерлися на стовпи під напругою 110 тисяч вольтів, аби зробити ефектні знімки, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Одного хлопця ударом струму відкинуло на землю і він відбувся незначними забоями. Другий заплутався у дротах і визволити його змогли лише рятувальники.

У пошуках вдалих кадрів компанія з п'яти підлітків прийшла до електростанції. Двоє подолали двометровий глухий паркан, на якому що п'ять метрів - застережні знаки. До стовпів під шаленою напругою у 110 тисяч вольт навіть наближатись небезпечно. Коли ж хлопці спробували полізти вгору - їх відкинуло потужним ударом струму.

13-річного Дениса відкинуло на десяток метрів - він упав на землю. 12-річний Володя знепритомнів і заплутався у дротах. Щоб визволити його, довелось викликати рятувальників та частково знеструмлювати спальний район. Хлопчика у вкрай важкому стані забрали в лікарню - у нього обпечено понад 80% тіла. Лікарі кажуть це диво, що він вижив.

"Індекс термічного ураження, за попередньою оцінкою, більше 300 відсотків, це позамежна травма. Глибину опіків зараз оцінити досить важко, це можна буде сказати за добу-дві", - повідомив заступник головного лікаря лікарні швидкої та невідкладної допомоги Андрій Козаченко.

ВідеоЕкстремальне селфі: у Харкові хлопець отримав 80% опіків тіла, вилізши на стовп під напругою

У його товариша забої та сильний стрес. Добу за ним спостерігали в реанімації, щоб виключити проблеми із серцем - при електротравмі воно може просто зупинитись.

Приголомшена мама важкотравмованого Володі, каже, що її син не захоплювався екстримом, хоча іноді, попри заборони, і гуляв у місцевих недобудовах.

Як підлітки потрапили на територію електростанції, з'ясовують правоохоронці. Слідство ведеться за статтею "службова недбалість". Територія електростанції не має охорони та відеонагляду, керування нею відбувається дистанційно. У обленерго кажуть - станція облаштована за всіма правилами безпеки та кажуть, що найкращий захист в такому випадку – здоровий глузд.

Розраховувати на здоровий глузд підлітків не можна, кажуть психологи. Вони захоплюються екстремальними фото, щоб отримати "лайки" у соцмережах. Часто тому, що схвальних коментарів та визнання їм не вистачає у родині чи школі.

Більше говорити з дітьми та залучати їх до спорту чи соціальних проектів, де б вони могли реалізуватися і частіше за це хвалити - радять психологи батькам і вчителям.

Кореспондент ТСН Мар'я Уманська

Залиште свій коментар