Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Селище з Кіровоградської області мріє стати частиною ближчої до них Полтавщини

Голова облради обіцяє заохотити селян залишитись.

Жителі селища Власівка на Кіровоградщині хочуть стати Полтавщиною. Навіть референдум проводили і написали офіційне звернення до Полтавської облради, йдеться в ТСН.16.45.

Аргументують, що територіально Полтавщина їм ближча. Власівка розташована фактично на півострові, від рідної області їх відділяє Дніпро і заплави, а до Полтави - суцільний суходіл. Це єдиний населений пункт Кіровоградської області розташований на лівому березі Дніпра. Для того, щоб потрапити в  адміністративний центр, люди мусять здолати 14 кілометрів поганої дороги і переїхати річку.

До тисячу дев’ятсот шістдесят третього Власівка  і була Полтавщиною - доки радянська влада не перенесла її у Кіровоградщину.  Тепер, коли почули про адміністративно-територіальну реформу, власівські депутати офіційно написали запит до Полтавської облради. Селяни підтримують, але не всі.

У Полтавській облраді ситуацію м’яко називають неординарною, але голосуватимуть на грудневій сесії. Якщо більшість буде «за», направлять звернення до Кабміну та ВР.

«Є розуміння, що це зовсім не в наших повноваженнях, плюс  в нас гарні добросусідські стосунки з Кіровоградською обласною радою. Ми хочемо, щоб було все законним, цивілізованим шляхом, тобто вирішує все Верховна рада України», - каже голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

У Кіровоградській облраді таким поворотом подій здивовані. Дізналися про ідею власівчан від колег з Полтави. «Ми створимо такі комфортні умови проживанням жителів Власівки, що вони не будуть мати бажання перейти до сусідньої області», - каже голова.

Експерти ж кажуть, часу на це Кіровоградська обларада, найімовірніше, матиме вдосталь. Бо поки що бажання громад об’єднуватися законодавчо не врегульовані.

До того ж у проєкті територіально-адмінстративної реформи, на яку сподіваються власівчани, не передбачена зміна кордонів областей. Попри це, якщо Полтавська облрада проголосує «за», у Власівці планують відправляти делегацію переконувати  депутатів Верховної Ради.

Кореспондент Олена Шворак

Залиште свій коментар

Вибір редакції