Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Село на Чернігівщині врятувало школу завдяки переселенцям із Донбасу

Селяни вирішили власні проблеми та допомогли гостям облаштуватися.

На Чернігівщині селяни дали приклад дієвого самоврядування. Аби зберегти школу від закриття їм потрібно було до 1 вересня зібрати 25 учнів, але бракувало чотирьох, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Люди вирішили розмістити оголошення в інтернеті, пообіцявши гостинно прийняти родини з дітьми та допомогти їм із житлом. На нього відгукнулося п'ять родин, які привезли у Змитнів аж 24 дитини. Олександр є батьком сімох із них. Сам родом з Авдіївки і вже другий рік мандрує Україною, тікаючи від війни. "Мені там говорили, що я ворог, бо я укроп. Ось так. Коли "ДНР" на два тижні зайшла у місто, то мій друг, із яким я виріс, пішов мене здав", - розповів переселенець Олександр Ващенков.

Чоловік мусив поспіхом тікати. Удома залишив справу свого життя — сотні сортів рослин. Вивезти селекціонер майже нічого не зміг, квіти викопував під обстрілами. Уже посадив своє біля хати, сусіди допомогли з городом, тепер збирає перший урожай. Мандрувати Україною, зізнається, більше сил немає. "Живучи в Авдіївці, я задихався. Завжди мріяв жити так – ліс, річка, тиша. Ні тобі залізниці, ні траси, ні коксохіму. Коли я приїхав сюди, я закохався в цей край. Школа – це вже побічне", - каже переселенець.

Відео На Чернігівщині селяни зберегли школу від закриття, розмістивши оголошення в інтернеті

Багатодітні родини з Донеччини і Луганщини врятували місцеву школу від закриття – радіє сільський голова Дмитро Іващик. Більше того, такої кількості новачків навчальний заклад іще не бачив. Приміщення вже пофарбували, ремонтують класи. А в селі готові приймати й нових переселенців. У Змитневі 165 покинутих хат. А після переселенців на оголошення відгукнулося кілька родин зі столиці, які вирішили втекти від шуму і вже внесли завдатки за два будинки.

Днями на Чернігівщині рецидивіст напав на дитячий садокЧоловік трощив меблі та погрожував убити дітей і вихователів.

Кореспондент ТСН Алла Скорик

Залиште свій коментар

Вибір редакції