Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Село на Полтавщині нашпигували камерами спостереження, щоб дивитися за худобою і ловити злодіїв

Селяни навіть не здогадувалися, що втілили державний проект "Сусідська варта".

В Україні набирає обертів проект "Сусідська варта". Це коли люди об'єднуються задля спільної охорони, а ще тримають тісний зв'язок з поліцейськими, які допомагають ловити злочинців. "Сусідська варта" уже діє у 10 містах, а колись має з'явитися і в селах, йдеться у сюжеті ТСН.19.30.

Худоба Кобеляцького району Полтавщини стала двигуном технічного прогресу. Завдяки їм село Лучки нашпигували камерами відеоспостереження. Під наглядом нині і бичок на полі, і хата його господині -  тьоті Свєти. Вона розповіла, що кілька років село потерпало від злочинців, що ночами крали корів. Тоді мешканці й організували нічне патрулювання.

Відео"Сусідська варта": українці об'єднуються задля охорони своїх осель від злодіїв

В Україні набирає обертів проект "Сусідська варта". Люди об'єднуються задля спільної охорони та тримають тісний зв'язок з поліцейськими, які допомагають ловити злочинців. "Сусідська варта" уже діє у 10 містах, а колись має з'явитися і в селах. 

"Сусідська варта": українці об'єднуються задля охорони своїх осель від злодіїв

На перехресті. де основний в'їзд у село, місцеві облаштували блокпост. Тепер тут теж є камера.  У сільській раді з одного боку - дров'яна піч, а з іншого - телевізор, на якому відео з усіх восьми камер відеоспостереження. На все витратили 87 тисяч гривень.

Відтоді як у Лучках з'явилися камери, жінки стали спати ночами. Але спокою, зітхають, не додалося. Бо злодіїв вони відлякали, але ж їх слід ловити.

Лучківці, коли самостійно озброювалися камерами відеоспостреження, навіть не здогадувалися, що втілили державний проект "Сусідська варта". Це коли мешканці об'єднуються задля безпеки. Однак, згідно проекту, вони мають ще й тісно співпрацювати з поліцейськими.

Аби проект "Сусідська варта" дійшов до села Лучки, треба, аби спочатку патрульна поліція з'явилися у Кобеляках. а потім з райцентра до села проклали нормальну дорогу. бо за таких ям на дорозі про оперативне реагування можна тільки мріяти.

Але у Лучках планують  і надалі технічно оснащувати село. Уже на водонапірну башту, поруч із гніздом лелек, поставили інтернет-антену, щоправда птахи її подзьобали. Тепер чекають, коли лелеки відлетять у вирій, аби на місці пташиного гнізда поставити ретранслятор, аби мати кращий зв'язок з відеокамер.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Залиште свій коментар

Вибір редакції