Село Ющенка на власному прикладі показало, як замінити російський газ соломою

Жителі Хоружівки наголошують, що "в рідному селі Віктора Ющенка є успішний досвід використання соломи як джерела енергії".

Жителі села Хоружівка Недригайлівського району Сумської області звернулись з відкритим листом до голови Верховної ради Володимира Литвина, у якому запрошують оглянути діюче виробництво солом’яних гранул і роботу котла на цьому виді палива.

У листі зазначається, що засоби масової інформації розповсюдили вислови Литвина стосовно останніх україно-російських газових угод.

"Ваша схвальна оцінка цих угод базується на впевненості, що російському газу в Україні немає альтернативи, і тому поступки української сторони на переговорах виправдані. Дослівно це звучить так: "Якщо звучать заклики про те, що треба було не приймати це рішення, а топити соломою, як один вождь сказав, що треба топити соломою, то виникає питання, де він бачив, що в Україні є солома. По-друге, хай він покаже особистий приклад, як він своє обійстя опалює соломою…". На нашу думку, така позиція суперечить здоровому глузду, об’єктивному стану речей і покликана лише виправдати в будь який спосіб випрошену ганебну знижку на газ", – йдеться у листі.

Жителі Хоружівки наголошують, що "в рідному селі Віктора Ющенка є успішний досвід використання соломи як джерела енергії".

"У Хоружівці вже як півроку працює котельня на солом’яних пілетах, що опалює площу в 3,5 тисяч кв. м. В сусідньому селі Гринівці ці пілети виробляють із сировини, що виростає на полях навколо села. Ми вважаємо, що успішний досвід, що з ініціативи Президента Віктора Ющенка був впроваджений у його рідному селі, можна було б поширити і на інші регіони України замість того, щоб торгувати її територією. Використання "солом’яної технології" при опалюванні дає ефект в економії в 2,3 рази. Створено додаткові робочі місця, збільшилися, відповідно, платежі в місцевий бюджет", – йдеться у відкритому листі.

У зв’язку із цим громада Хоружівки запрошує Литвина до себе у село, щоб він "на власні очі" пересвідчився у тому, "як на батьківщині Віктора Ющенка "топлять соломою" і почувають себе комфортно, бо не зобов’язані за це нікому і нічому, окрім власної праці".

Читайте також:

Азаров погрожував Путіну "топити дровами"

На Одещині школи опалюватимуть соломою

Тимошенко замінює газ на вугілля та солому

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: