Селян на Хмельниччині через медрефому відправляють лікуватися за десятки км

Дата публікації
Перегляди
2360
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Селян на Хмельниччині через медрефому відправляють лікуватися за десятки км

Селяни захищають лікарню

Лікарня — єдина на тринадцять сіл

Селяни Хмельниччини виступають проти реформ у медицині. Люди бунтують, бо їхню дільничну лікарню закривають. А лікуватись відправляють за кілька десятків кілометрів до райцентру, — йдеться в сюжеті "ТСН.19:30".

Учора у Білогородці стався бунт. Усі здорові люди із навколишніх сіл набилися у місцевий клуб захищати права хворих. Селян зібралися кілька сотень, а десяток міліціонерів слідкували за порядком.

У сільському клубі було дуже холодно. Усі вбралися, як у лютий мороз, і кашляли, наче це лікарняний коридор.

А тим часом у їхній дільничній лікарні хворі у палатах галасували ще гучніше, ніж здорові у клубі. Просто усі хотіли розповісти ТСН, що без цієї лікарні їм хіба одразу на той світ.

Колись ця лікарня приймала на стаціонар до півсотні хворих. За останні роки чиновники скоротили їх до десятка, хоча селяни сюди просяться.

Лікарня в амбулаторію має перетворитися першого квітня. Утім, на вході медики уже повісили табличку з новою назвою. Головний лікар каже, що виконує наказ і не обговорює його. Мовляв, працівники повідомлені про зміни.

Читайте також: Медична реформа у Києві під загрозою зриву через сімейних лікарів

Якщо у лікарні, як в армії, готові виконати наказ про закриття цілодобового стаціонару, то у сільському клубі селяни вирішили ще поборотися з реформою. Тому оголосили чиновникам про початок партизанської війни і пообіцяли перекриття дороги.

Районні чиновники, які знехтували два попередні зібрання людей, на третьому вирішили кардинально змінити тактику. Рішуче налаштованому війську селян і під прицілом камери заприсяглися, що лікарня буде.

Читайте: Медична реформа на 400 млн перетворює швидку допомогу на звичайну машину

Чиновники пообіцяли, що із дільничної лікарні зроблять відділення районної Ізяславської і таким чином збережуть цілодобовий стаціонар.

Коресподент ТСН Світлана Павук

Селяни Хмельниччини проти реформ у медицині

Селяни Хмельниччини проти реформ у медицині

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2360
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація