Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Селяни на Сумщині захистили українського хлопчика, якого суд ухвалив віддати до Туреччини

Люди не дозволили виконавчій службі відібрати дитину в матері-українки.

На Сумщині ціле село взялося боронити 7-річного хлопчика від судових виконавців, які приїхали забирати його від матері. Напередодні суд підписав рішення повернути його в Туреччину до батька, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Після рішення повернути Давида в Туреччину його ні на хвилину не залишають без нагляду. Дитину привчають швидко рухатися на вулиці та за першої з підозри на небезпеку волати про допомогу. Родичі чергують під школою під час занять, допомагають у цьому всі селяни. Саме згуртованість жителів Рогинців дозволила їм захистити дитину від судових виконавців. Люди обурені вироком суду, який наказує віддати народжену українкою в Україні дитину – громадянину іншої держави.

Відео На Сумщині ціле село не дає вивезти 7-річного хлопчика в Туреччину

З удвічі старшим турком Мехметом Ґюлером 30-річна Ольга познайомилася в Сумах, іще коли була студенткою. Від нього вона завагітніла і каже, що чоловік змушував її зробити аборт. Жінка відмовилась і поїхала народжувати до батьків. У селі вони прожили п'ять років. Потім батько дитини вибачився і забрав жінку та сина до Туреччини. Там запропонував визнати своє батьківство, щоби влаштувати хлопчика в школу, і дав на підпис документи турецькою мовою. "Обманули мене – і все", - зізнається Ольга Якименко.

Лише згодом з'ясувалося, що вона підписала відмову од сина, а чоловік оформив опікунство і хлопець до українського громадянства отримав іще й турецьке. Після цього, кажуть мати й син, чоловік геть змінився – почав сварити та бити українку на очах у дитини. Ольга отримала дозвіл погостювати на батьківщині, а назад вирішила не повертатися. Тоді її звинуватили у викраденні дитини, і Роменський суд став на бік батька.

У телефонній розмові батько дитини запевнив, що бажає сину лише добра, аби той здобув хорошу освіту. Відмовлятись од нього не збирається. "Дитина мене сильно любить, вона мене чекає, руками постійно обіймає", - каже Мехмет Ґюлер і додає, що мати про ставлення хлопчика до батька журналістам бреше. Тим часом сільрада Рогинців уже звернулася до депутатів, щоб ініціювати перевірку законності рішення судді. Сільський голова Віталій Лях хоче втримати дитину на постійному місці проживання в селі Рогинці Роменського району Сумської області, а також зрозуміти, чому судове засідання було закритим і відбувалося без представників служби в справах дітей.

Суддя, що ухвалила рішення на користь батька, запевняє, що діяла в межах законодавства. Щоправда, не українського – Гаазької конвенції. Із цим категорично не погоджується захисник матері, який уже подав апеляцію. Поки її розглядають, Давид ходить до рогинської школи і потроху опановує українську мову.

Фотогалерея Жінка, яка намагалась продати дитину через соцмережі, "просто шукала їй родину" (8 фото)

Раніше повідомлялося, що жителі містечка під Києвом десятками претендують на всиновлення підкинутої дитиниХлопчику лікарі виділили аж дві палати: в одній він спить і їсть, а в іншій зберігаються його речі, бо підгузки, іграшки та обновки Богдану несуть небайдужі з усієї Березані. 

Кореспондент ТСН Оксана Солодовник

Залиште свій коментар

Вибір редакції