Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Селяни погрожують перекрити трасу Київ-Одеса через її незручну реконструкцію

Разом із ремонтом дороги в селі зникли переходи через автошлях.

Село Ксаверівка розділене рівно навпіл трасою Київ-Одеса, і через це протягом останніх років загинули чотири десятки людей, які намагалися перейти дорогу. Місцеві нарікають, що після реконструкції траси знесли наземні зебри, а альтернативи так і не запропонували, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Щодня мешканці села Ксаверівка переходять дорогу – перелізають загорожу посеред автошляху. "Із візочками не перейдеш", - кажуть люди. В них із одного боку сільрада, церква та магазини, а з іншого боку школа, медпункт та цвинтар. Тепер пройти через трасу можна мостом, який майже завжди порожній, бо розташований на краю села, у полі, або через підземний перехід у центрі.

ВідеоЖителі села на Київщині через відсутність переходів вимушені ризикувати життям та перебігати трасу

Село Ксаверівка розділене рівно навпіл трасою Київ-Одеса. За останні кілька років, твердять місцеві мешканці, через це загинуло чотири десятки людей. Наземні зебри після реконструкції траси знесли, альтернативи не запропонували. Тож тепер, аби потрапити на інший бік села, малі і старі лазять через відбійники.  

Жителі села на Київщині через відсутність переходів вимушені ризикувати життям та перебігати трасу

До столиці півсотні кілометрів, саме село розтягнулося на п’ять кілометрів. Колись у ньому було аж сім пішохідних переходів, але на них гинули люди. Зебри прибрали, дорогу перекрили відбійником, і тепер звичайна поїздка в райцентр перетворилася на складний квест. "Кому поїхати у газконтору, у лікарню – це нам треба йти чотири кілометри до переходу, перейти і поїхати на Васильків", - кажуть селяни.

Після реконструкції траси людям обіцяли побудувати нові переходи – підземні та мостові. Будувати цей міст почали ще 4 роки тому, він спроектований за сучасними стандартами, є навіть пандус для проїзду на візках. Але тільки-но почавши, ці роботи зупинили. Повернулися до них цього року, за два тижні до парламентських виборів. Закінчення цього будівництва було пунктом передвиборчої програми одного з кандидатів. Вибори пройшли – і роботи знову зупинилися.

Фотогалерея На трасі Київ-Одеса біля столиці люди влаштували мітинг (2 фото)

Вже кілька років селяни оббивають пороги всіх служб, від відчаю зверталися навіть до омбудсмена, однак отримали самі відписки. В сільраді нікого немає – сільський голова у відпустці. Телефоном він запевняє, що міст почали будувати – туди і справді після розмови під’їхав кран, однак робітники спілкуватися не хотіли та вимагали від журналістів показати їм дозвіл на знімання, хоча самі не могли пояснити, від кого потрібен був такий дозвіл.

В "Укравтодорі" повідомили, що переходів у селі не передбачено. Проект будівництва дороги нібито обговорювали на громадських слуханнях і мешканці своїх пропозицій не вносили. Селяни жодних громадських слухань пригадати не можуть і попереджають: якщо проблему з переходами в їхньому селі не вирішать, найближчими днями перекриватимуть трасу.

Кореспондент ТСН Неллі Ковальська

Залиште свій коментар

Вибір редакції