Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Семерак пояснив свої "радіоактивні" фото в Чорнобилі та Києві

Міністр каже, що мав на меті зовсім інше, ніж вигадали собі користувачі соцмереж.

Міністр екології Остап Семерак після замірів персональним дозиметром заявив, що радіаційний фон у Чорнобилі нижчий, аніж у центрі Києва. Але вчені не радять довіряти таким даним, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Семерак оприлюднив свої фото з приладом для вимірювання радіації у Чорнобилі та на столичному бульварі Лесі Українки. У столичному Укргідрометі кажуть, що один такий випадок – не привід для глобальних висновків, бо міряти потрібно 5 разів і визначати середні значення. За ними, у Чорнобилі радіаційний фон становить зараз 15 мікрорентген, а в Києві цей показник коливається від 9 до 12. Запитання у вчених викликав і прилад на фото Семерака – за їх словами, для правильних висновків потрібна чутливіша техніка.

Відео У Чорнобилі радіаційний фон нижчий, аніж у центрі Києва

Остання вловлює дуже суттєві коливання, котрі можуть змінюватися на кожному кроці. До прикладу, на КПП біля зони відчуження дозиметр фіксує 18 мікрорентген, але якщо покласти прилад на асфальт – він покаже лише 15. У Києві фон більший лише коло граніту – наприклад, на підвіконні КМДА фіксує 17, а на щоглі поряд навіть 21. Тоді як біля майданівської стели в середньому показник складає 8 мікрорентгенів. А на бульварі Лесі Українки – 10.

Міністр пояснює, що писав одне, а мав на увазі інше – конкретне місце у конкретний час. Що висновок неможна робити на одному вимірюванні – він знає. Прилад, каже, у в нього сертифікований. "Говорити про те, що це є константа, яка не міняється, неправильно. Це не означає, що десь більше забруднення, десь менші – ті, хто робить висновки з одного заміру, напевнее, потрібно подумати про їхню професійну придатність. Я написав висновок, що природа регенерує і відновлюється", - пояснив Семерак.

Учені підтверджують, що загалом за 30 років потужність зовнішньої дози упала в тисячі разів, але це не означає, що зона довкола ЧАЕС тепер безпечна повністю. Адже цезій, стронцій і плутоній можуть опромінювати непомітно для приладів. Плюс на території є багато могильників відходів, які не всі відомі дослідникам.

Як уже повідомлялося, ТСН.ua вирішив проїхатися маршрутом Прип'ять-Київ та зробити власні заміри. Примітно, що в Чорнобилі радіаційний фон складає не менше 0,29 мкЗв/год, а біля самої ЧАЕС цей показник сягає 2,79 мкЗв/год. При цьому, у Києві рівень радіації не перевищує 0,14 мкЗв/год.

Кореспондент ТСН Тетяна Фруктова

Залиште свій коментар

Вибір редакції