Семинога проти референдуму

Депутат ВР V-го скликання Анатолій Семинога вважає завчасною ініціативу президента про винесення на референдум нового варіанту Конституції.

Питання про референдум щодо змін до Конституції поставлене завчасно. Таку думку висловив Анатолій Семинога, народний депутат України V скликання, представник Блоку Юлії Тимошенко. "Референдум потрібно проводити, але на мою думку це робити слід вже після позачергових виборів до Верховної ради", - сказав Семинога.

Народний депутат висловив сумніви стосовно того чи була необхідність змінювати найпершу редакцію Конституції.

За його словами, певні політичні сили підлаштовували основний закон під себе. "Зміни до Конституції впроваджувати обов`язково треба. Нинішня Конституція продемонструвала, що пан Мороз, з компанією Медведчука і Кучми зробили з Конституції такий інструмент, який сьогодні дає можливість узурпувати владу. У нас була прийнята Конституція, вважалося, що вона одна з найкращих в Європі, навіщо її було змінювати – незрозуміло", - зазначив депутат.

Анатолій Семинога вважає, що займатися змінами до Конституції повинні не політики, не певні політичні сили, а фахівці: "Зміни, що було прийнято, дестабілізували ситуацію, тому наразі зміни до Конституції необхідні. Яким чином це треба робити? Моя думка така, що це не має бути політичне замовлення під певну політичну силу. Над цим повинні працювати фахівці. І вони повинні створити таку Конституцію, яка б дала можливість сьогодні рухатися вперед і будувати демократичну державу. Важливо вивчити світовий досвід. Створити Конституцію яка б могла забезпечити баланс влади".

Народний депутат не вбачає повторення ініціатив попереднього президента Леоніда Кучми в подіях, що зараз відбуваються навколо змін до основного закону. На його думку, мета Кучми радикально відрізнялась від мети, що ставить президент Ющенко.

"Щодо тих змін до Конституції, які ініціював Кучма, то безумовно, референдум 2000 року мав єдину мету – закріпити владу Кучми, зробити її більш монопольною й не дати змоги Верховній раді заважати Кучмі "дерибанити" Україну", - сказав Семинога.

Нагадаємо, раніше лідер Блоку свого імені Юлія Тимошенко підтримала запропоновану президентом ініціативу винести на референдум новий проект Конституції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: