Семиноженка звільнили з посади віце-прем'єра без відома Азарова

Звільнення Семиноженка з посади віце-прем'єра з гуманітарних питань відбулося без відома прем'єр-міністра Миколи Азарова.

Верховна рада звільнила Володимира Семиноженка з посади віце-прем'єр-міністра України. За відповідне рішення проголосували 378 депутатів з 431 зареєстрованого в залі.

Як говориться в пояснювальній записці до проекту постанови, внесеного на розгляд ВР депутатом від Блоку Юлії Тимошенко Ольгою Боднар, призначення Семиноженка відбулося з порушенням регламенту парламенту, без обговорення в комітеті з питань державного будівництва та місцевого самоврядування.

В той же час, головуючий на засіданні перший віце-спікер Адам Мартинюк відмовився ставити на голосування проекти постанов про звільнення з займаних посад міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова та міністра освіти та науки Дмитра Табачника, мотивуючи це тим, що питання про звільнення міністрів не може ставитися на голосування двічі під час однієї сесії ВР.

Відзначимо, народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко повідомив журналістам, що Семиноженко був звільнений з поста віце-прем'єр-міністр через неефективну роботу на своїй посаді.

Колесніченко підкреслив, що за декілька місяців перебування на цій посаді Семиноженко показав себе як неефективний менеджер, тому сьогодні "відбулася політика очищення уряду від неефективного менеджера". За словами нардепа, Семиноженко не зміг впоратися з низкою завдань, які, зокрема, стосувалися роботи Інституту національної пам'яті, дублювання фільмів та ін.

"Я думаю, що новий віце-прем'єр-міністр працюватиме в рамках своїх зобов'язань і в рамках програми Віктора Януковича", - сказав Колесніченко. Водночас він не уточнив, хто може стати новим віце-прем'єром. За словами нардепа, коаліція найближчим часом визначиться з новою кандидатурою, яка стане відома вже наступного тижня.

Разом з тим, джерела в парламентській фракції Партії регіонів повідомили, що сьогоднішнє звільнення Семиноженка з посади віце-прем'єра з гуманітарних питань відбулося без відома прем'єр-міністра Миколи Азарова.

"Зняття Семиноженка - це, за суттю, пряма ініціатива Президента Віктора Януковича", - сказав нардеп від ПР. Він не зміг пояснити, яким чином проект постанови про зняття віце-прем'єра можна було приховати від прем'єр-міністра.

Другий нардеп від ПР сказав, що Янукович також хотів відставки міністра науки і освіти Дмитра Табачника. "Але президента вдалося переконати, оскільки питання про відставку Табачника вже розглядалося на поточній пленарній сесії", - пояснив парламентарій. На уточнююче питання РБК-Україна, чи знав Азаров про можливу відставку Табачника, нардеп від ПР відповів: "Ні, прем'єр-міністр про це нічого не знав".

Народний депутат від НУ-НС, у свою чергу, підтвердила слова парламентаріїв від ПР.

Прес-секретар Азарова Віталій Лук 'янов сказав РБК-Україна, що він не може прокоментувати інформацію, отриману від нардепів, оскільки прем'єр-міністр перебуває на переговорах, в силу чого не є доступним.

Нагадаємо, Семиноженко був призначений на посаду віце-прем'єра 11 березня ц.р., коли ВР України прийняла постанову "Про формування складу Кабінету міністрів України". За відповідне рішення проголосували 240 депутатів з 353 зареєстрованих у залі.

Читайте також:

Рада звільнила гуманітарного віце-прем'єра Семиноженка

Семиноженка звільнили через лобіювання інтересів однієї компанії з дублювання фільмів

Семиноженко розповів, за що його звільнили з уряду

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: