Семиноженка звільнили за невиконання програми Януковича

У Партії регіонів заявили про невиконання з боку Володимира Семиноженка програми Віктора Януковича щодо створення двох додаткових держорганів.

Народний депутат від Партії регіонів Вадим Колесніченко повідомив причини відставки Володимира Семиноженка з посади віце-прем'єр-міністра України з гуманітарних питань. Претензії до віце-прем'єра полягають у "невиконанні програми президента Віктора Януковича", пише "КоммерсантЪ-Україна" у матеріалі "Подчинение и наказание".

"Питань було багато: надмірне витрачання бюджетних коштів на створення двох додаткових держорганів - комітету з наркотиків та комітету з науки та інновацій, двозначна політика щодо дублювання фільмів, нездатність вирішити питання з Інститутом національної пам'яті ", - перерахував Колесніченко причини, що призвели до відставки віце-прем'єра.

Голосування за звільнення віце-прем'єра Володимира Семиноженка об'єднало коаліцію з опозицією - за його відставку проголосували 378 депутатів.

Семиноженко був призначений віце-прем'єром 11 березня і відповідав за блок гуманітарних питань. Проте вже 30 березня перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань держбудівництва і місцевого самоврядування Ольга Боднар (БЮТ) зареєструвала в Раді проект постанови про його відставку. О. Боднар пояснила свою ініціативу тим, що призначення віце-прем'єра не було погоджено з профільним комітетом, а значить, пройшло з порушенням закону.

Аналіз причин відставки Семиноженка читайте тут:

Отставка за минуту

Резекція гуманітарної півкулі

Гордість розпирає груди

Володимир Семиноженко рішення про свою відставку сприйняв спокійно: "Я думаю, це рішення свідчить про недосконалість нашої політичної системи. Гуманітарна сфера стає розмінною картою як для опозиції, так і для коаліції". Всі звинувачення у своїй неефективності як менеджера він спростував і підкреслив, що вважає правильними свої рішення, в тому числі і про створення держкомітетів: "Якщо є звинувачення щодо створення комітету з наркотиків - це звинувачення на адресу президента, який чітко заявив про необхідність існування окремого органу , що підкоряється тільки Кабміну. Хтось хоче захищати наркобізнес або хтось виступає проти позиції президента? "

Поки ні в Кабміні, ні в коаліції не можуть відповісти на питання, хто тепер займе крісло віце-прем'єра. Деякі представники Партії регіонів допускають, що ця посада взагалі буде скасована, а повноваження розподілять між іншими віце-прем'єрами. "Є різні версії, хто буде віце-прем'єром. За однією, ним може стати міністр освіти Дмитро Табачник. Якщо це так, тоді за цим рішенням простежується російський слід, - міркує директор Київського інституту проблем управління ім. Горшеніна Володимир Фесенко.- Є також версія, що якісь люди в адміністрації вирішили віддалити від президента Ганну Герман (заступник голови Апокаліпсис-ред.), призначивши її віце-прем'єром з гуманітарних питань ".

"Можливі різні варіанти, - заявив перший заступник голови фракції Партії регіонів Михайло Чечетов .- Будуть розглянуті всі обставини та обрано найбільш оптимальне рішення. І воно буде узгоджено на рівні вищого керівництва країни".

Читайте також:

Семиноженко розповів, за що його звільнили з уряду

Семиноженка звільнили через лобіювання інтересів однієї компанії з дублювання фільмів

Семиноженка звільнили з посади віце-прем'єра без відома Азарова

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: