Семиноженко попросив Польщу назбирати матеріали про Бандеру

Семиноженко попросив посла Польщі в Україні Яцека Ключковського надіслати матеріали про діяльність Бандери у Польщі.

Віце-прем’єр-міністр Володимир Семиноженко просить посла Польщі в Україні Яцека Ключковського посприяти збору архівних матеріалів про діяльність Степана Бандери.

Про це йде мова в повідомленні прес-служби віце-прем’єра.

6 квітня Семиноженко провів зустріч з Ключковським, в ході якої також підкреслив, що компромісна формула відношення до особи Бандери може бути вироблена тільки за умови чіткого дотримання фактів і максимального деполітизування цього питання.

У свою чергу Ключковський виразив надію, що найближчим часом Україна і Польща заснують Форум Діалогу, до складу якого увійдуть інтелектуали і незалежні експерти, які разом проаналізують спірні питання історичної спадщини і створять базу для суспільного консенсусу.

Сторони виразили упевненість, що без взаємного визнання трагічних помилок минулого неможливо рухатися далі в успішному розвитку економічних і політичних відносин.

В ході зустрічі сторони також обговорили перспективи заснування спільного україно-польського університету (з представництвом в Києві і Любліні), розвиток польської мови і культури в Україні, відкриття пам’ятника польському поетові Юліушу Словацькому в Києві, а також спорудження меморіальних знаків на території України і Польщі, які б шанували пам’ять жертв польських і українських націоналістів.

Крім цього, Семиноженко підкреслив особливу важливість досвіду гуманітарного розвитку Польщі.

На думку віце-прем’єра, саме якість гуманітарної політики виступає головним чинником економічного зростання.

Нагадаємо, в січні, будучи президентом, Віктор Ющенко надав звання Героя України Бандері.

Донецький окружний адміністративний суд 2 квітня визнав протиправним і таким, що підлягає відміні указ про привласнення Бандері звання Героя України.

Партія "Наша Україна" має намір оскаржити це судове рішення.

Читайте також:

Донецький суд відібрав у Бандери звання Героя

Онук Бандери поміняє звання Героя на дачу Януковича

Європарламент: Україна повинна переглянути роль Бандери, якщо хоче до ЄС

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: