Семиноженко: вважати Голодомор геноцидом – не конструктивно

Звільнений віце-прем'єр Володимир Семиноженко розповів, що він збирався робити з Інститутом національної пам'яті та розкрив своє ставлення до Голодомору.

Звільнений на початку липня віце-прем'єр з гуманітарних питань Володимир Семиноженко заявив, що вважати Голодомор геноцидом – не конструктивно з точки зору інтересів України.

"Геноцид припускає, що це було зроблено кимсь над нашими людьми. Але ж я добре знаю, що це відбувалося і в інших областях, що межують з Україною. Це була спільна трагедія, викликана сталінським режимом", - сказав Семиноженко.

При цьому він не вважає, що новій владі варто поміняти закон, який запроваджує кримінальну відповідальність за заперечення Голодомору.

"Не треба наші цінності змінювати законами. Як і рішеннями Кабінету міністрів або Інституту нацпамяті стверджувати героїв України. Це повинен бути еволюційний процес, заснований на консенсусі суспільства. За одну каденцію цього не зробити. Якщо якась фігура на якийсь сторінку історії несе шкоду для країни, не потрібно ставити її на перше місце", - підкреслив він.

Зауважимо, що серед причин звільнення віце-прем'єра називали його ставлення до Інституту національної пам'яті, який він збирався особисто курувати.

"Перше, що треба було зробити - це позбавити Інститут від господарської діяльності. Не може бути Інститут національної пам'яті органом виконавчої влади, і при цьому вести величезну господарську діяльність з будівництва пам'ятників", - розповів він про свої плани.

Семиноженко висловив впевненість, що за попередньої влади були зловживання під час спорудження пам'ятників.

"Ну не може стільки коштувати пам'ятник жертвам Голодомору! Але копатися в цьому - це ще більш цинічно. Одразу ж станеться з кимсь істерика, почнуть говорити про політичні переслідування", - зауважив політик.

"У цілому я хотів, щоб інститут дивився не тільки на трагедії, а й на перемоги, на фігури, якими має пишатися Україна - Мечников, Корольов, Антонов, наші нобелівські лауреати. Інакше крім комплексу неповноцінності у нас нічого не з'явиться", - наголосив Семиноженко.

Нагадаємо, 2 липня Верховна рада звільнила Семиноженка з посади гуманітарного віце-прем'єра. Відповідне рішення підтримали 378 нардепів.

Говорячи про цю відставку, представник ПР Вадим Колесніченко звинуватив екс-урядовця в неефективній роботі та лобіюванні інтересів однієї з фірм, що займаються дублюванням фільмів.

З 5 липня Семиноженко очолює Держкомітет з науки, інновацій та інформатизації.

Читайте також:

Чому звільнили Семиноженка: Резекція гуманітарної півкулі

Звільнений Семиноженко розповів про "суцільний кримінал" зі "свинячим грипом"

Київська суддя відмовилась судити Януковича за заперечення Голодомору

Європа не визнала Голодомор геноцидом українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: