Сенцов очолив список номінантів на цьогорічну премію Сахарова

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

За нього віддали найбільше голосів.

Український режисер, політв’язень Олег Сенцов отримав найбільше голосів та очолив список номінантів на цьогорічну премію імені Сахарова за свободу думки.

Про це на своїй сторінці у Twitter повідомляє кореспондент "Радіо Свобода" у Брюсселі Рікард Йозвяк.

"Олег Сенцов потрапив до шорт-листа на премію Сахарова. Остаточне рішення про переможця (буде ухвалене) у Страсбурзі 25 жовтня. Зрозуміло, що Сенцов повинен отримати премію Сахарова 2018 року. Він отримав 29 голосів, середземноморські недержавні організації - 22 та марокканський активіст Зефзарі (лідер протестних рухів, якого посадили на 20 років) - 16. Зазвичай конференція президентів обирає першого, хто отримав більшість голосів - крім Джемілєва в 2016 році, коли кілька груп боялися Росію", - написав він.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення було звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Він голодував 145 днів. 5 жовтня Сенцов повідомив, що припиняє голодування. За словами адвоката політв’язня, він не мав виходу, адже в російській лікарні йому погрожували почати примусове годування та "зробити з нього овоч".

ВідеоЄвросоюз закликав Росію належно лікувати Сенцова

Євросоюз закликав Росію відпустити незаконно ув'язненого режисера і - передусім - належно його лікувати. У Брюсселі заявили - кримчанин виявив неабиякі мужність та рішучість - витримав 145 днів голодування, але тепер його стан погіршився до критичного. У Сенцова проблеми з печінкою, нирками, серцем та шлунком.

Євросоюз закликав Росію належно лікувати Сенцова

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції