Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сенцов подарував Макрону свою тюремну кружку та отримав обіцянку щодо визволення полонених

Колишній політв'язень залишився задоволеним відповідями франзузького президента щодо Путіна.

Визволений з російського полону український режисер і письменник Олег Сенцов розповів, що президент Франції Еммануель Макрон під час зустрічі в Страсбурзі запевнив його у продовженні роботи над визволенням українських полонених у РФ і на окупованому Донбасі.

Про це Сенцов написав у фейсбуці.

Він зазначив, що йому було цікаво познайомитися і поспілкуватися в Страсбурзі з президентом Франції. Також Сенцов подякував Макрону за допомогу у визволенні полонених і за підтримку України в цілому.

"Радий був почути, що на цьому він не збирається зупинятися, і робота буде продовжена. Запитав, чи розуміє Макрон справжні цілі Путіна і чи довіряє йому. Відповіді мене задовольнили. Він запитав про в'язницю, але я не став про це говорити – тепер є речі і важливіші. Натомість я розповів про своє бачення ситуації і конкретніше про 227 наших полонених на Донбасі і 86 у Росії. Більшість з останніх – кримські татари", - додав колишній політв`язень.

За словами Сенцова, кримські татари страждають за свої політичні та релігійні переконання, а окупанти намагаються представити їх як ісламських терористів.

"Президент мене почув. Щоб інформація закріпилася краще, подарував свою тюремну пластикову кружку з наклеєним прізвищем. Сказав при цьому: "Можете її поставити на полицю, а можете викинути у відро для сміття – це не важливо. Важливіше, щоб ви не забували про наших полонених" - додав Сенцов.

Страсбург. После общения с Макроном. Интересно было познакомиться и пообщаться. Поблагодарил за помощь в освобождении...

Опубліковано Oleg Sentsov Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Нагадаємо, раніше журналіст "Радіо Свобод" Рікард Йозвяк повідомив, що український режисер Олег Сенцов у Страсбурзі особисто отримає премію імені Андрія Сахарова за свободу думки, яку йому присудили 2018 року.

Як відомо, 30 вересня стартувала осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі.Верховна Рада України ухвалила рішення не направляти нову делегацію на неї у знак протесту проти повернення Росії. Протягом проведення сесії Україна проведе консультації із партнерами для винайдення спільних підходів до ситуації із безумовним поверненням Росії до ПАРЄ, а також закликом провести розширені консультації з цього питання.

Раныше, 25 червня ПАРЄ підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі РФ запросили повернутися до роботи в Асамблеї без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації. 

Відео Олег Сенцов зустрівся із президентом Франції Еммануелем Макроном

Зустріч відбулась у кулуарах парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі та тривала близько півгодини. З-поміж іншого, французький лідер поцікавився у Сенцова, чи продовжить той писати. На це режисер відповів, що покидати творчість не збирається і продовжує писати книжки.  

Олег Сенцов зустрівся із президентом Франції Еммануелем Макроном

Залиште свій коментар

Вибір редакції