Сенцов у Страсбурзі перед врученням премії Сахарова закликав не вірити Путіну

Дата публікації
Перегляди
1897
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сенцов у Страсбурзі перед врученням премії Сахарова закликав не вірити Путіну

Фото: starylev.com.ua

Місцеві політики радіють, що нарешті можуть віддати премію власнику особисто.

Із запізненням у рік Європейський парламент готується вручити Олегу Сенцову премію імені Сахарова “За свободу думки” вже за кілька годин. Український режисер став її лауреатом ще 2018. Зустріли ж колишнього бранця Кремля у Страсбурзі напередодні, йдеться в ТСН.12.00.

Українського режисера затримали в анексованому росіянами Криму 2014 за надуманим звинуваченням у тероризмі й засудили до 20 років колонії суворого режиму. Нині тут у Страсбурзі особливо наголошують, що перебуваючи у російській в’язниці, і витримавши виснажливе голодування, Сенцов боровся не за свої права, а за права усіх українців, які незаконно утримуються у кремлівських в’язницях.

За традицією, у переддень церемонії на спільне засідання із лауреатом збираються члени трьох комітетів - розвитку, прав людини та міжнародних справ. Європарламентар Девід Макалістер радіє, що цьогоріч крісло лауреата не порожнє. «Ми не могли вручити приз пану Сенцову, тому що він був у в’язниці, у Росії. Тепер його відпустили, ми щасливі вручити йому цю нагороду рік потому. Він отримав цю премію за всіх  інших політичних в’язнів з України у Росії», - зазначає політик.

Зустріч ігнорують праві популісти та ультраліві. Натомість, від представників інших фракцій слова підтримки і безліч запитань. Більшість з яких поки Сенцов залишає без відповіді. Він часто перепрошує, що не ідеально говорить англійською. Додає, що не любить давати поради, та щонайменше від одного застереження таки не втримується.

«Не вірте Путіну. У жодному разі», – каже українець.

Премія імені Андрія Сахарова “За свободу думки” — відзнака Європейського парламенту, яку вручають з 1988 року. Назвали її на честь радянського фізика і правозахисника. Лауреатами у різні роки ставали, зокрема, борець з апартеїдом Нельсон Мандела та радянський дисидент Анатолій Марченко, організації — ООН та “Репортери без кордонів”. Як зазначили в Європейській народній партії, що висунули українського режисера на цю премію, Олег Сенцов — став символом десятків українців, що були незаконо заарештовані та засуджені до тривалих термінів російською владою.

Європейський парламент готується вручити Олегу Сенцову премію імені Сахарова

Європейський парламент готується вручити Олегу Сенцову премію імені Сахарова

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1897
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація