Сенсаційна розкопка: археологи натрапили на городище часів Київської Русі у Житомирській області

Сенсаційна розкопка: археологи натрапили на городище часів Київської Русі у Житомирській області

Історики вже назвали цю знахідку сенсацією, бо городище збереглося навіть із валами і ровами.

Біля селища Городниця у Житомирській області, після знайденого в серпні скарбу монет, зробили чергове археологічне відкриття. Науковці натрапили на городище часів Київської Русі. Історики вже назвали цю знахідку сенсацією, бо городище збереглося навіть із валами і ровами.

Поки археологи провели лише розвідку. Про це йдеться 31 жовтня в сюжеті ТСН.19:30.

Історики і археологи працювали там і раніше, але давнє городище часів Київської Русі відкрилося їм лише зараз. Після того, як у Городниці знайшли монети Володимира Великого та Святополка. 27 срібників княжої доби знайшов місцевий житель, коли копав пісок у лісі. Скарб чоловік передав державі. Унікальні тисячолітні монети привернули увагу археологів. Вони почали обстежувати Городницю і знайшли ще 6 срібників, а потім помітили дивні контури пагорба.

Це городище часів Київської Русі височиться над річкою Случ, так що з нього видно усе селище. Подивитися на знахідку зі столиці негайно приїхав історик Олександр Алфьоров.

"Це сенсація останнього десятиліття. На сьогодні знайти городище не так просто, а знайти отакий центр з потужною фортифікацією, - це великий успіх археологів", - заявив науковий співробітник Інституту історії України НАН України Олександр Алфьоров.

Археологи підозрюють, що поселення було адміністративним центром зі своєю дружиною і представником князя.

"Це місце мало контролювати торговельні шляхи. Тобто, тут була митниця, яка розмитнювала купців, товари", - пояснює історик Алфьоров.

Чергове археологічне відкриття: у Городниці науковці натрапили на городище часів Київської Русі

Чергове археологічне відкриття: у Городниці науковці натрапили на городище часів Київської Русі

Городище ніби просить відкрити його таємниці.

"Тут величезна кількість знахідок. Вони просто хрустять під ногами", - каже археолог, співробітник інституту археології  НАН України Андрій Петраускас.

Місцеві не дивуються. Кажуть, старовинні речі тут знаходять постійно.

Вивчати городище і наносити його межі на мапу науковці почнуть вже за кілька тижнів, коли дерева скинуть листя. А самі розкопки почнуться навесні.  Зволікати, кажуть археологи, не можна, бо частина давнього поселення вже пошкоджена зсувом.

Повʼязані теми:

Наступна публікація