Сенсаційна знахідка археологів: "корупційний" артефакт часів Київської Русі відкопали біля Чернігова

Фахівці кажуть, що йдеться про найдавніший з відомих документів з епохи давньоукраїнської держави.

Лист часів Київського князівства ХІ сторіччя відкопали під Черніговом. Його написано на свинцевій пластині, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Знахідку, яку вже називають найдавнішим українським документом, виставлять у столичному музеї Шереметьєвих. Раніше під час розкопок знаходили лише берестяні грамоти, але вони на 100 років молодші.

ВідеоСенсаційна знахідка українських археологів

Свинцевий лист написаний грецькою мовою, і науковці його вже частково розшифрували. Виявляється, це записка візантійського купця, який жив у Києві. Він просить друга, знайомого з тодішніми посадовцями, посприяти у веденні бізнесу. В наші часи такий документ міг би призвести до звинувачень торгівця у корупційній діяльності. "Щоб він звернувся до певної людини – не видно, до кого, до князя чи до княжого посадника, і що він розраховував, що ця людина йому допоможе у його бізнес-справах", - розповів кандидат історичних наук Олександр Алфьоров.

Як уже повідомлялося, Житомир має шанс офіційно підтвердити свій поважний вік. У тисячолітньому місті завершили перші археологічні розкопки на Замковій горі. Тепер науковці вивчають знайдені артефакти. Усі вони, кажуть вчені, допоможуть визначити вік міста. І поки-що легенди про заснування Житомира в ІХ столітті підтверджуються.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: