Російські ЗМІ: Україна поставляла зброю бойовикам Шрі-Ланки

Один з екс-керівників "тамільських тигрів" розповів, що сепаратистів навчали колишні українські офіцери.

Бойовики угрупування "Тигри звільнення Таміл Ілама" отримували контрабандну зброю з України та брали уроки бойового мистецтва в українських інструкторів.

Про це розповів колишній польовий командир "тамільців" Вінаякамурті Муралідхаран російському інформаційному агентству РИА "Новости".

За його словами, українські фахівці навчали бойовиків у середині 90-х років, але вони не були пов’язані з урядом країни. "Це були колишні офіцери армії, вони не представляли уряд, тому що український уряд ніколи не підтримував ТОТІ", - сказав колишній бунтівник.

Муралідхаран зазначив, що спектр зброї, яка поставлялася з України, включав артилерійські системи, стрілецьку зброю тощо.

Він уточнив, що контакти з невідомим "збройовим бароном" курирували колишній керівник військовими закупівлями ТОТІ Патманандан та його наступник на цій посаді - Прадіп.

Контрабанда йшла до останнього часу і припинилася лише після того, як урядові війська блокували велику частину узбережжя країни і морські дороги.

Муралідхаран, відомий на прізвисько Каруна-Амман або просто Карун, командував бунтівниками на сході Шрі-Ланки, але в 2004 році через розбіжності з лідером ТОТІ Велупіллаї Прабхакараном перейшов на бік уряду. Наразі він є членом парламенту Шрі-Ланки.

Угрупування ТОТІ було засноване 1976 року на хвилі етнічного конфлікту між меншістю Таміла і сингальською більшістю. Його лідер Прабхакаран поставив завдання створення Ілама - незалежної держави етнічного Таміла в населених переважно тамільцями районах північної і східної Шрі-Ланки.

Наразі під потужним натиском урядових військ бойовиків ТОТІ втрачає контрольовану територію. Тепер "тигри" контролюють лише джунглі між Кіліноччі та прибережним містом Муллайттіву, а також низку дрібних населених пунктів на околицях лісу.

Читайте також:

Україна заробила мільярд на зброї
СБУ: Україна законно постачала зброю в Грузію
Лавров вирішив, що Faina везла заборонену зброю

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: