"Серед 15 православних церков з'явилася українська зірочка": як на Фанарі минула історична літургія із підписанням Томосу

Дата публікації
Перегляди
5159
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Серед 15 православних церков з'явилася українська зірочка": як на Фанарі минула історична літургія із підписанням Томосу

Фото: Facebook / Петро Порошенко

На місці Варфоломія вперше сидів представник не грецької церкви, а український митрополит Епіфаній.

Вселенський патріарх Варфоломій сьогодні підписав Томос для України. Православна церква України відтепер вільна від будь-якого тиску та зовнішнього втручання.

 У Стамбулі зараз ціла делегація українських священиків та високопосадовці на чолі із главою Православної Церкви України Епіфанієм та президентом Порошенком, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

До початку молебню ще дві години, а у дворику патріархії вже повно народу - попри зливу, яка не припиняється з ночі. Українські священики фотографують будівлю та один одного. Прості віряни оглядають храм. Львів’янин Дмитро квитки до Стамбула купив, щойно стала відома дата дарування Томосу.

Історичний день: Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос для України

Історичний день: Вселенський Патріарх Варфоломій підписав Томос для України

За кілька хвилин до прибуття української делегації константинопольські священики вишиковуються біля дверей - для урочистої зустрічі. Спочатку до храму заходять політики. За традицією, кожен запалює свічу.

Після - архієреї. Останнім заходить київський митрополит Епіфаній. Біля входу його одягають у мантію.

Спочатку - короткий молебень. Місце Київського митрополита сьогодні - трон Іоанна Златоуста. Зазвичай тут під час богослужінь сидить патріарх Варфоломій. Вперше в історії честь сидіти на цьому місці надана представнику іншої, не грецької церкви.

Після короткого молебню українці вирушають на закриту зустріч із патріархом Варфоломієм. Повертаються разом.

До храму заносять сувій. Це і є Томос про українську автокефалію. Він написаний старогрецькою мовою від руки на спеціальному пергаменті. Після молитви Томос розгортають і патріарх Варфоломій підписує його.

Відтепер юридично українська церква створена, вона є незалежною та самостійною.

"Український народ чекав цього дня сімсот років. І ось, для нього також прийшла пора насолоджуватися священним даром визволення та незалежності, стаючи вільним від будь-якого зовнішнього тиску і втручання, які досить часто були не на користь власної ідентичності", - заявив Варфоломій.

Українська світська делегація - міністри, спікер та миряни - аплодують архієреям. Останнім слово бере Петро Порошенко.

"Серед 15 зірок, серед 15 православних церков з'явилася українська зірочка. У цьому храмі Георгія ми почули молитву українською мовою. Ми дуже довго до цього йшли", - підкреслив він.

Офіційну церемонію закінчено. Емоцій надто багато. Українські архієреї наприкінці почали співати.

Неллі Ковальська

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
5159
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація