Серед нападників на секс-лекторій у Києві упізнали хлопця Віти Завірухи, якого судили за розстріл ДАЇвців

Серед нападників на секс-лекторій у Києві упізнали хлопця Віти Завірухи, якого судили за розстріл ДАЇвців

Серед нападників на секс-лекторій у Києві упізнали хлопця Віти Завірухи, якого судили за розстріл ДАЇвців

Фото: Facebook/Sex Education Week

Організатори Sex Education Week упізнали кількох нападників та людей, які приїхали визволяти їх з поліції.

Організатори лекторію Sex Education Week упізнали кількох нападників, які атакували лекцію на тему "Трансгендер", що відбулася 9 липня у кафе в центрі Києва.

У нападі брало участь десять осіб у масках. Трьох із них вдалося ідентифікувати за іншими силовими акціями, які вони влаштовували раніше.

Артем Олійник у відділку поліції 9 липня / Фото: Facebook/Sex Education Week

Перший - Артем Олійник. Раніше його вже затримували за напад зі спробою облити зеленкою учасників феміністського маршу 8 березня 2017 року.

Артем Олійник під час затримання 8 березня / Фото: Апостроф

Тоді він запевняв, що насправді це учасники маршу на нього напали, а він прийшов туди просто, щоб "взяти коментарі". Тоді поліція склала протокол про адміністративне порушення за статтею "дрібне хуліганство" і відпустила всіх нападників.

До речі, Олійник також брав участь у недавній атаці на галерею Karas Gallery, що сталася 9 червня. Щоправда, тоді все минуло без бійок і сльозогінного газу.

Артем Олійник у Karas Gallery (на фото у картатій сорочці)

Олійник був у складі групи, яка завітала до галереї, щоб висловити своє обурення виставкою художника Іллі Чичкана. Детальніше про подію розповів заступник керівника галереї Олександр Заклецький у дописі на Facebook.

Другий нападник, ім'я якого поки невідоме, у відділку поліції 9 липня / Фото: Facebook/Sex Education Week

Ім'я другого нападника поки невідоме, проте його також виявили на інших акціях, зокрема, на тому самому феміністському марші у компанії Олійника.

Другий нападник, ім'я якого поки невідоме, під час затримання 8 березня / Фото: Апостроф

Третій нападник - Олесь Невідоменко (він же Олесь Черняк). Його неодноразово затримували раніше, а також судили за розстріл даївців на посту ДАІ "Биківня". Пізніше його відпустили. До речі, Черняк - хлопець іншої відомої націоналістки Віти Заврюхи, яка також є підсудною в іншій справі щодо пограбування АЗС і вбивства правоохоронців, а зараз звільнена під заставу.

Олесь Черняк у відділку поліції 9 липня (справа) / Фото: Facebook/Sex Education Week

Після нападу на лекторій 9 липня трьох затриманих поліцейські посадили у службові авто, щоб відвезти до відділення Шевченківського РУВС на Прорізній, 12. Перша машина, в якій сидів Олійник і невідомий нападник, поїхала без перешкод, розповіли організатори лекторію.

Водночас другій машині, в якій перебували Черняк і організатор Sex Education Week, дорогу перегородила дівчина, в якій пізніше упізнали Віту Завіруху.

Олесь Черняк і Віта Завіруха 9 липня. Чоловіка справа не ідентифіковано / Фото: Facebook/Sex Education Week

"Вона перешкоджала проїзду автомобіля. Навіть коли автомобіль рушив, вона трималася за капот і впала. Машину обступили ще кілька людей, які заступилися за дівчину, вимагали відпустити хлопця. Намагалися домовитися з поліцією або дочекатися адвоката", - розповіла координатор Sex Education Week Марія Коршунова.

Віта Завіруха в арці біля входу до відділку поліції 9 липня / Фото: Facebook/Sex Education Week

До того, як було викликано ще один наряд поліції, який допоміг розчистити проїзд машини, приїхав адвокат Черняка - Дмитро Белочук.

Олесь Черняк підписує договір про надання послуг адвоката біля відділку / Фото: Facebook/Sex Education Week

Ще до того, як Черняк підписав договір з адвокатом, до РУВС прибуло кілька відвідувачів. Серед них був чоловік, який назвався народним депутатом. Проте виявилося, що це був працівник ВО "Свобода" Влас Шмідт, який балотувався під час виборів до Київради. Чоловік поряд з ним на фото - Андрій Мохник, заступник голови Всеукраїнського об'єднання "Свобода" з політичних питань.

Фото: Facebook/Sex Education Week

До відділку також під'їхали депутат Київради від ВО "Свобода" Володимир Бохняк, співробітниця Комітету визволення політв'язнів Тетяна Кавепещенко (Близнюк) та ще кілька людей. І згодом поліцейські відпустили затриманих.

Володимир Бохняк / Фото: Facebook/Sex Education Week

Поліція відкрила кримінальне провадження за статею хуліганство. Призначений слідчий Яків Падитель вийшов на роботу тільки 11 липня, і поки справа затягується, зазначають організатори SEW.

Нагадаємо, що увечері в неділю, 9 липня, в кафе у центрі Києва стався напад на учасників лекції на тему "Трансгендер", яка відбувалася у рамках проекту Sex Education Week.

Невідомі у масках увірвалися до кафе на вулиці Прорізній приблизно за 7 хвилин після початку лекції, яку проводив ЛГБТ-активіст Фріц фон Кляйн. Нападники облили фарбою спікера та інших присутніх у приміщенні. Також вони розпиляли сльозогінний газ.

Найбільше у результаті нападу дісталося координатору Sex Education Week Марії Коршуновій, колишній луганській моделі, яку у 2011 році побив син нардепа Роман Ландік. Проте сама Коршунова виключає зв'язок цього нападу з давньою справою про побиття.

В інтерв'ю ТСН.ua Коршунова розповіла, що організатори пов'язують цю силову акцію з виступом проти ЛГБТ-спільноти.

Sex Education Week - це серія лекцій, майстер-класів і зустрічей на тему сексуальності. Організатори успішно провели вже більше десяти лекцій до моменту, коли стався напад.

Більше про напад читайте в інтерв'ю Марії Коршунової: Вони увірвалися з криками "Ось вам, г*ндони!"

Повʼязані теми:

Наступна публікація