Середній хабар в Україні зріс у півтора рази

У правоохоронних органах впевнені, що навіть збільшення терміну тюремного покарання не вплине на зниження рівня хабарництва.

Збільшення терміну тюремного ув'язнення за хабарництво не зменшить кількості хабарників в Україні.

Таку думку висловив міністр внутрішніх справ Юрій Луценко. "Впевнений, що збільшення терміну покарання не вплине на зменшення хабарництва. Лише судове рішення і громадський вплив може зменшити це", - наголосив він.

Луценко також розповів, що протягом цього року кількість затриманих працівниками органів внутрішніх справ хабарників, на відміну від аналогічного періоду минулого року, зросла у півтора рази. Крім того, середній хабар, який пропонують посадовцям цього року і який вони вимагають, також зріс у півтора рази, до 60 тисяч гривень.

Тим не менше, незважаючи на зростання кількості випадків викриття хабарників, кількість осіб, які мають таку спокусу, не зменшується. За словами Луценка, хоча б якось подолати хабарництво в Україні можна лише тоді, коли буде створена ефективна система покарання, насамперед, це стосується суду, і кожен, хто намагатиметься брати хабар, буде пам’ятати про невідворотність покарання.

Разом з тим, Луценко висловив здивування стосовно того, що 525 посадовців з "президентської вертикалі", які були спіймані на хабарах, не понесли відповідальності в судах. Крім того, "ніхто не поплатився за такий підбір кадрів", додав він.

Водночас міністр поінформував, що цього року органами МВС притягується до відповідальності за хабарництво 79 суддів, "що є досягненням за всі часи незалежності України".

Луценко також висловив сподівання, що "всі хабарники, зафіксовані цього року, отримають покарання у судах", оскільки чинне українське законодавство цілком здатне забезпечити необхідну відповідальність за такі злочини.

Нагадаємо, у травні Верховна рада ухвалила законопроект, що посилює відповідальність суддів, прокурорів і слідчих за хабарництво. Зокрема, він передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі за хабарі в особливо великих розмірах.

Раніше Юрій Луценко заявляв, що найбільше хабарників працюють у чиновницькій вертикалі, призначення в якій залежать від президента Віктора Ющенка.

Читайте також:

Найбільше хабарників живе у Києві та Львові

Суддя-хабарник Зварич здав слідству київських спільників

В Україні створюють єдину базу хабарників

Прокурор Чернігівщини звільнився через підозру в корупції

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: