Середній клас в Україні поступово зникає

В Україні істотно зменшилася кількість забезпечених та "середньо забезпечених" громадян. Платоспроможність населення стрімко падає.

Збільшується кількість українців, яким "грошей не вистачає навіть на необхідні продукти". У лютому таких було 9,2%, в грудні - 17%.

Антикризові знижки
УНІАН
Українці відчули фінансову кризу на власних кишенях
Результати опитування Центру соціальних досліджень "Софія" свідчать, що в порівнянні з лютим категорія "забезпечених" і "багатих" людей скоротилася з 10% до 6,2%.

Частина респондентів т.з. "середнього класу" скоротилася з 49,1% до 33,2%. Йдеться про тих людях, яким "в цілому на життя вистачає, проте придбання речей тривалого користування, таких як меблі, холодильник, телевізор, вже викликають труднощі".

За рахунок скорочення "середнього" прошарку населення збільшилася частина "малозабезпечених" - тих, кому доходів вистачає на харчування і придбання необхідних недорогих речей. Їх кількість зросла з 30,9% (лютий) до 42,2% (грудень).

Майже дві третини опитаних вказали, що матеріальний стан їх сім'ї за останніх півроку "значно погіршав" або "дуже погіршав". 3,9% сказали, що їх матеріальний стан покращав, 31,5% - не змінився. Не змогли відповісти 2,9% респондентів.

Перспективи ж поліпшення свого матеріального стану українці оцінюють песимістично.

59,5% вважають, що за шість місяців доходи їх сім'ї "трохи зменшаться" або "істотно зменшаться", 22,8% - не зміняться, лише 3,2% - зростуть. Не визначилися з відповіддю 14,5%.

Опитування проводилося з 2 по 11 грудня 2008 року у всіх областях країни, Криму, Києві і Севастополі серед повнолітнього населення. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: