Сесія ОБСЄ в Києві

В четвер, 5 липня, о 14:00 відбудеться урочисте відкриття 16-ої сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ в Києві.

На відкритті виступлять президент ПА ОБСЄ Йоран Леннмаркер, вищі посадові особи України, головуючий в ОБСЄ міністр закордонних справ Іспанії Мігель Анжела Моратоніс.

ОБСЄ
NEWSru.ua
У Києві пройде 16-та сесія ОБСЄ
Після обіду слово буде надано генеральному секретареві ОБСЄ Марку Перрен де Брішамбо і спеціальному представникові ПА ОБСЄ з гендерних питань Тоні Тінгсгард.

З вітанням виступить і президент України Віктор Ющенко. Увечері ж президент має намір провести офіційний прийом від свого імені на честь учасників сесії асамблеї.

16-а сесія ПА ОБСЄ триватиме з 5 по 9 липня, повідомляє прес-служба Верховної ради.

У сесії візьмуть участь представники 52 країн.

Генеральний секретар ПА ОБСЄ Спенсер Олівер відзначив, що в засіданнях візьмуть участь понад 700 європейських парламентаріїв.

Згідно з проектом програми сесії, основна маса запланованих заходів проходитиме в приміщеннях парламенту.

Так, сьогодні, 5 липня, пройдуть засідання політичних груп постійного комітету ОБСЄ.

В п'ятницю, 6 липня, планується провести засідання загального комітету з політичних питань і безпеки, комітету з економічних питань, науки, технології і навколишнього середовища, комітету з демократії, прав людини і гуманітарних питань.

Також заплановано неофіційне засідання з питань Середземноморського регіону.

Гості мають намір відвідати Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник і концерт майстрів мистецтва.

7, 8 і 9 липня також пройдуть засідання політичних груп, загального комітету з демократії, прав людини і гуманітарних питань, комітету з економічних питань, науки, технології і навколишнього середовища і засідання загального комітету з політичних питань і безпеки.

9 липня о 9:30 планується провести завершальне пленарне засідання, на якому парламентарії приймуть підсумковий документ і проведуть вибори посадових осіб асамблеї.

Президент Парламентської асамблеї ОБСЄ Йоран Леннмаркер позитивно відзначив підготовку України до проведення 16-ої щорічної сесії Парламентської Асамблеї ОБСЄ.

На прес-конференції, яка відбулася 4 липня, Леннмаркер висловив сподівання на успішну роботу парламентаріїв членів-країн ОБСЄ в Києві, повідомляє прес-служба ВР.

Він також відзначив "прекрасні умови, створені українською стороною для проведення сесії".

За словами Леннмаркера, під час сесії асамблея розгляне багато важливих питань, серед них, зокрема: про енергетичну безпеку, ситуацію в Білорусі, права людини тощо. Учасники форуму під час роботи в комітетах обговорять питання так званих "заморожених конфліктів".

Проте, відзначив європейський політик, ситуація в Придністров'ї розглядатися не буде, оскільки делегація від парламенту Молдови не братиме участі в роботі сесії.

Відповідаючи на питання журналістів про політичну ситуацію в Україні і про можливість у зв'язку з цим перенесення сесії в іншу країну, президент ПА ОБСЄ, сказав, що асамблея не розглядає політичні ситуації в країнах.

Ленмаркер не став коментував ситуацію, яка склалася в Україні навколо парламенту, відзначивши, що "українці самі повинні вирішити це питання".

"Щорічна сесія проходить на запрошення Верховної ради України. Ми отримали запевнення у тому, що вона пройде успішно. Тому питання про перенесення сесії не розглядалося", - сказав Леннмаркер і висловив сподівання, що проведення Парламентської асамблеї в Києві приверне до неї увагу українських громадян.

Генеральний секретар ПА ОБСЄ Спенсер Олівер також надзвичайно задоволений рівнем підготовки до проведення сесії в Україні.

"Ми були приємно здивовані, наскільки добре була проведена підготовка до сесії Парламентської Асамблеї", - сказав він.

Зокрема, Олівер відзначив підготовку українським парламентом і спорудження ним нового великого залу, необхідного для проведення засідань представників ПА.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: