"Проблеми з нирками та печінкою". Сестра Сенцова розповіла про стан здоров'я режисера

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Сестра політв'язня відвідає Страсбург, де відбудеться нагородження Сенцова премією Сахарова.

Сестра незаконно засудженого в Росії українського режисера Олега Сенцова Наталія Каплан заявила, що у її брата, як і раніше, залишаються проблеми з нирками і печінкою.

Про це вона повідомила у суботу, 1 грудня, пише УНІАН.

"Олег поступово вибирається з голодування. Він до кінця ще не зміцнів, відомо, що у нього залишаються проблеми з нирками і печінкою, і поки що немає жодних прогнозів, чи зможуть вони відновитися", - сказала Каплан.

Вона підтвердила, що 12 грудня відвідає Страсбург, де візьме участь у церемонії вручення Сенцову премії Європарламенту "За свободу думки" імені Андрія Сахарова. "Так, я планую там бути разом з адвокатом Дмитром Дінзе", - сказала вона.

Також Наталія Каплан зазначила, що нічого не знає про можливі переговори депутатів Європарламенту з російською владою про надання їм можливості відвідати Сенцова у колонії "Білий ведмідь" у Лабитнангі на Ямалі. "Я не беру участь у таких переговорах", - сказала вона.

Нагадаємо, 25 серпня 2015 року українського режисера Олега Сенцова засудили до 20 років ув'язнення в колонії суворого режиму. Йому інкримінували в Росії підготовку до вчинення терористичних актів у Сімферополі, Севастополі та Ялті. 14 травня 2018 року Сенцов оголосив безстрокове голодування. Єдиною умовою його припинення було звільнення всіх українських політв'язнів, які перебувають на території РФ.

Він голодував 145 днів. 5 жовтня Сенцов повідомив, що припиняє голодування. За словами адвоката політв’язня, він не мав виходу, адже в російській лікарні йому погрожували почати примусове годування та "зробити з нього овоч".

Відео"Номери" Сенцова: виставу за мотивами п'єси ув'язненого режисера показали у Києві

"Номери" Сенцова на великій сцені. В Києві завершились допрем'єрні покази. Наступного тижня - прем'єра вистави за мотивами політв'язня. Люди, що вже її побачили, кажуть, у персонажах роздивились, зокрема, і наше суспільство, і самих себе. Сам Сенцов вже знає про вихід вистави. 

"Номери" Сенцова: виставу за мотивами п'єси ув'язненого режисера показали у Києві

Європейський парламент 25 жовтня нагородив Сенцова престижною премією імені Андрія Сахарова "За свободу думки". Він став першим українцем, який отримав цю премію, що вручається від 1988 року за "винятковий внесок у боротьбу за права людини на всій земній кулі".

Крім того, 14 листопада український режисер та політв'язень здобув премію Платформи європейської пам’яті та сумління.

Залиште свій коментар

Вибір редакції