Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сестра Василя Стуса розповіла про життя під обстрілами поблизу Донецького аеропорту

Марія Стус згадує запеклі бої за Донецький аеропорт та щоденні обстріли будинку.

Марія Стус, сестра видатного українського письменника та прозаїка, найактивнішого представника українського руху шістдесятників та героя України Василя Стуса розповіла Громадському радіо про життя на Доннеччині та мимовільний переїзд до мегаполісу України.

Будинок Марії Стус та її родини розташований поміж двома вогнями, всього за п'ять кілометрів від Донецького аеропорту та села Піски. Вона з родиною була вимушена покинути домівку та переїхати до столиці, коли почалися бої за Донецький аеропорт.

"Від хати до аеропорту кілометрів 5. І десь 5 кілометрів від Пісок. Хата встояла, де жив Василь. А моя хата, я живу 4 вулиці від них, у мене були вибиті вікна. Навіть всіх не поставляли. Поруч з нами впали на кухню, а нам — осколками", - розповідає Марія Стус про події.

Марія Стус розповіла, про життя між двома вогнями та про щоденні постріли бойовиків.

"Я погано бачу, але коли почалося, таке страхіття, такі постріли були… Мені здавалося, що навіть кришу знесе. Летіли якісь довжелезні бомби, взривалися. Через одну вулицю від мене стояв блокпост "ДНРовців". Недалеко терикон, на ньому вони ховалися, чи звідти стрілялися. Перестрілка з усіх боків, і зараз іде", - згадує вона.

Як відомо, за власні переконання щодо необхідності збереження й розвитку української культури Василь Стус зазнавав репресій з боку радянської влади, його творчість була заборонена, а він сам був засуджений до тривалого перебування в місцях позбавлення волі, де й загинув.

Залиште свій коментар

Вибір редакції