Севастополь вимагає від України подвоїти компенсацію за базування ЧФ РФ

На думку влади міста, "це відповідатиме реальним втратам міста через невикористання земель, що їх займає російський флот".

Севастополь має право розраховувати на 202 млн грн компенсації з державного бюджету України за перебування російського Чорноморського флоту на його території. Про це заявив журналістам голова Севастопольської міськради Валерій Саратов.

На думку голови представницької влади міста, "це відповідатиме реальним втратам і нереалізованим можливостям міста через невикористання земель, що їх займає російський флот".

Як додав Саратов, "питання про суму компенсацій обговорювалося разом з начальником фінансового управління, розрахунки зроблено на 202,6 млн грн, але роботу з розрахунку буде ще продовжено". "Головне, що позиції депутатського корпусу і керівництва фінансового управління збігаються на 100 відсотків", - сказав він. На думку Саратова, "остаточну ж цифру можна буде назвати тільки тоді, коли Верховна рада України прийме бюджет".

Глава міськради також висловив упевненість, що та сума, яку уряд Російської Федерації виділяє Севастополю відповідно до угоди про участь РФ у соціально-економічному розвитку міста, залишиться на колишньому рівні. (Угода від 2001 року, в останні роки ця сума в середньому становить близько 30 млн грн на рік, вона приходить двома траншами – ред.).

За твердженням Саратова, "ми завжди дуже конструктивно налаштовані на роботу з Російською Федерацією. І коли відбуваються наші зустрічі з представниками російського військового відомства і керівництвом Москви, ми завжди говоримо, що дуже серйозно ставимося до коштів, що виділяються з російського бюджету, і що ці кошти спрямовуються на поліпшення життя сімей російських військовослужбовців".

Як відомо, в останні кілька років сума компенсації Севастополю з держбюджету України внаслідок втрат міста через невикористання земель, що їх займає ЧФ РФ, становила близько 100 млн грн. Керівництво міста не раз заявляло про необхідність виділення Севастополю половини тієї суми, яку Росія переказує Україні за базування ЧФ РФ на її території (відповідно до угод від 1997 року, Росія щорічно "списує" Україні 97,75 млн доларів "газового" боргу, "на руки" Україна нічого не одержує).

Читайте також:

Ющенко: Росія має подякувати Україні за свій флот

Чорноморський флот РФ втратить боєздатність до 2017 року

Міноборони продасть єдиний український ракетний крейсер

Ющенко не знає, що робити з Севастополем після 2017 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: