Севастополь вимагає з держбюджету гроші за базування ЧФ Росії

Влада Севастополя вважає, що бюджетне фінансування міста, пов'язане з базуванням російських кораблів, потрібно збільшити. Щонайменше у два рази.

Севастополь вимагає вдвічі збільшити компенсацію з державного бюджету за базування на території міста Чорноморського флоту Росії.

Про це заявив голова Севастопольської міської ради Валерій Саратов.

"Севастополь має право розраховувати на 50% із тих 97,75 мільйона доларів, що становить близько 750 мільйонів гривень. Сьогодні ж місто одержує тільки 100 мільйонів гривень, і ця сума останніми роками незмінна, що не відповідає реальним втратам і нереалізованим можливостям міста через невикористання зайнятих територій", - наголосив чиновник.

Свою позицію він пояснив тим, що "сьогодні російський флот займає в Севастополі більш як 3300 гектарів, і багато земель розташовані у вигідних для розвитку міста зонах, особливо це причали, які можна було б розвивати, а отже значно поповнювати бюджет міста".

На думку Саратова, "питання про компенсацію місту за розміщення на його землях Чорноморського флоту РФ має обов`язково знайти своє відображення в Законі "Про місто-герой Севастополь", який досі не ухвалено".

Голова Севастопольської міськради також відзначив важливість продовження участі російської сторони в соціально-економічному розвитку Севастополя у зв`язку з базуванням Чорноморського флоту. За його словами, "в 2008 році урядом Росії для цих цілей було виділено більш як 20 мільйонів гривень, цього ж року Севастополь планує освоїти 28 мільйонів гривень".

За словами Саратова, всі зазначені кошти, які виділяються або будуть виділені, зрештою підуть на поліпшення умов життя городян, зокрема, й сімей російських військовослужбовців, а також на створення сприятливих умов для базування Чорноморського флоту Російської Федерації в Севастополі, що і припускають українсько-російські угоди.

Нагадаємо, 13 липня голова Севастопольської міськдержадміністрації Сергій Куніцин також висловив думку, що сума коштів, які надходять в місто як компенсація за перебування Чорноморського флоту РФ, має бути збільшена в три – чотири рази.

Читайте також:

Україна вимагає, щоб Росія припинила порушувати угоду про ЧФ РФ

Влада Севастополя висловила претензії Будинку Москви

Росія порівняла Чорноморський флот з "яйцями"

Росія не ставить за мету вивести флот з Севастополя

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: