Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Севастопольський суд відібрав у російської мови регіональний статус

Російська мова, яка була регіональною в Севастополі з 2006 року, втратила цей статус за рішенням одного з міських судів. Тепер їй не забезпечуватимуть особливий захист.

Ленінський районний суд Севастополя 1 липня скасував рішення Севастопольської міської ради від 26 квітня 2006 року про присвоєння російській мові статусу регіональної. Про це повідомила начальник юридичного відділу виконавчого апарату Севастопольської міськради Олена Близнюк.

Рішення про скасування статусу регіональної прийняла суддя Світлана Левадко, яка розглядає справу із січня 2010 року. Міська рада має намір оскаржити це рішення суду.

Російська мова мала регіональний статус у Севастополі з квітня 2006 року, коли міськрада визнала її мовою, якій необхідні охорона та розвиток.

Прокурори Севастополя, Луганської та Харківської областей раніше опротестували рішення відповідних органів місцевого самоврядування про надання російській мові статусу регіональної.

В той же час, днями губернатор Одеської області Едуард Матвійчук пообіцяв зробити російську мову другою офіційною в регіоні та використовувати її нарівні з українською.

Крім того, Партія регіонів має намір надати офіційний статус російській та ще понад десяти мовам національних меншин по всій Україні. Зокрема, планується, що мови будуть отримувати офіційний статус в регіонах, у яких понад 10% володіють ними.

Офіційний статус передбачає розширення використання тої чи іншої мови, зокрема в освіті, судочинстві тощо.

Читайте також:

Одеський губернатор пообіцяв урівняти статус української та російської мов

У Януковича розповіли, коли російська мова стане державною

Севастополю не дали грошей на добудову української школи

Залиште свій коментар

Вибір редакції