Севастопольську міськраду розпустять через російську мову

Автори постанови називають своїм завданням відновлення конституційних прав громадян на здобуття освіти українською мовою.

Народні депутати від НУ-НС Юрій Костенко, Іван Заєць, Ярослав Джоджик і Олександр Клименко внесли на розгляд Верховної ради проект постанови про призначення позачергових виборів депутатів Севастопольської міськради.

Автори постанови у пояснювальній записці називають своїм основним завданням відновлення конституційних прав громадян на здобуття освіти українською мовою, а також вимагають "відновити конституційний порядок у м. Севастополь".

"19 травня Севастопольська міська рада схвалила антиконституційне рішення, яким зобов’язала викладати у загальноосвітніх школах міста Севастополя російською мовою. При цьому потреби викладання українською мовою у місті Севастополі забезпечені лише на 50%. Таким чином дана постанова поглиблює порушення конституційних прав громадян отримувати освіту рідною мовою", - зазначається в документі.

Депутати-нунсівці стверджують, що рішення Севастопольської міськради суперечить Конституції та наказу Міністерства освіти і науки, а також законам "Про місцеве самоврядування" та "Про освіту".

Проектом постанови пропонується призначити позачергові вибори депутатів Севастопольської міськради на останню неділю сімдесятиденного строку з дня набуття цією постановою чинності.

Нагадаємо, 19 травня, Севастопольська міська рада зобов'язала місцеві школи вести викладання російською мовою. Такою була їхня реакція на рішення Міністерства освіти та науки про переведення всіх шкіл України на українську мову навчання.

У свою чергу фракція НУ-НС у Верховній раді звернулась до Генпрокуратури з проханням виступити з протестом проти такого рішення і вжити заходи для його скасування. Як зазначила член НУ-НС Ірина Геращенко, заблокувавши вивчення української мови у місті, севастопольські депутати перекрили школярам дорогу до вузів України.

Читайте також:

Міносвіти заборонило школам Севастополя переходити на російську мову

Після Севастополя від української мови відмовляється увесь Крим

В Росії українці утискаються владою

У Севастополі не вистачає шкіл для всіх бажаючих вчитися українською

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: