Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сейсмологи розвіяли міф про наближення потужного землетрусу на Закарпатті

Регіон дійсно може бути сейсмічно вразливим, але передбачити землетрус неможливо.

Сейсмологи заперечили поширену низкою ЗМІ інформацію про ймовірність 7-бального землетрусу на Закарпатті. Стихійного лиха такого масштабу не буде, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Як пояснив заступник директора інституту геофізики Олександр Кендзера, в Україні справді існує ймовірність землетрусів. Центр, північ та схід країни менш схильні до таких катаклізмів, а от на Закарпатті, Прикарпатті, в Одещині та Криму така вірогідність зберігається через географічну близькість до сейсмоактивної зони Вранча, що у Румунії.

Відео Землетрусу не буде: сейсмологи заперечили ймовірність катаклізму на Закарпатті

Сейсмологи заперечили поширену у ЗМІ  інформацію про ймовірність найближчим часом семибального землетрусу на Закарпатті. Як пояснив ТСН заступник директора інституту геофізики Олександр Кендзера, в Україні дійсно існує ймовірність землетрусів. Але коли може трапитися сильний землетрус, передбачити фактично не можливо.  

Землетрусу не буде: сейсмологи заперечили ймовірність катаклізму на Закарпатті

Коли може статися сильний землетрус в тій чи іншій частині світу – передбачити фактично неможливо. Експерт пояснює, що навіть якщо докупи зійдуться понад усі шість сотень ознак землетрусу – не факт, що він буде.

"Землетрус – це не трамвай, який за розкладом ходить. Якщо десь виникає напружено деформований стан, то змінюються навколо нього всі поля фізичні, і слідкування за тими полями і являє собою те, що називається ознаками можливого землетрусу. Однак всі вони разом взяті говорять про зміну напруження деформованого стану, а не про те, що буде землетрус. Може бути безліч маленьких землетрусів з тією енергією, або може енергія почати передавати в іншу точку, і не буде землетрусу", - каже Олександр Кендзера.

Як повідомлялося, в неділю, 3 листопада, в Аргентині стався землетрус магнітудою 5,7. Його епіцентр був у провінції Ла-Ріоха у південно-західній частині країни.

Залиште свій коментар

Вибір редакції