Сезон "чорного золота": як у Волинській області збирають чорницю та за скільки продають

Сезон "чорного золота": як у Волинській області збирають чорницю та за скільки продають

Робота важка, а ціниться дешево, бідкаються селяни.

"Чорне золото" - так називають одну із найкорисніших ягід чорницю. Вона має безліч корисних елементів та використовується у лікуванні багатьох недуг.

На Волині стартував сезон її збору. Область - одна із лідерів, там чорницю збирають тоннами. Про те, скільки вона коштує цьогоріч і чи без радіації, йдеться в сюжеті ТСН. 19:30.

На підводах по ягоду з самісінького ранку їдуть цілими родинами. В першу чергу – за свіжим повітря та вітамінами,
а ще – заробити. За сезон, кажуть місцеві, за чорницю можна отримати до десяти тисяч гривень. Щоправда, то робота не з легких. 

Аби назбирати побільше ягід, місцеві користуються спеціальними гребінками. Кажуть, з їхньою допомогою продуктивність праців вдвічі вища.

А ось Тетяна Ломакіна ягоди більше полюбляє збирати, як вона каже, по-старому – руками, бо так чорниця менше мнеться та чистіша. За годину, каже, збирає літр. "Я позавчора набрала стільки, що не могла донести з лісу", - розповідає пані Тетяна. Тож нині до лісу ходить з помічниками: онуками Назаром та Настьою.

Як тільки розпочався сезон, у лісі пішли всі. Не сидиться вдома і вісімдесятилітній бабусі Ользі, адже у ягодах, стверджує, її секрет довголіття. "Старайся силою вставати на ноги й ходити, ото й буде хвороба тікати від тебе", - переконана пані Ольга.

Робота важка, а ціниться дешево, бідкаються селяни. Заготівельники за кілограм ягід хочуть усього 35 гривень, та ще й наполягають, щоб зеленої чорниці не було.

А от при дорозі за літру чорниць просять пів сотні гривень. Продавчині стверджують, що їхня ягода без радіації, бо збирали далеко в лісі. Чи справді це так - розповіли у Волинському лабораторному центрі, де чорницю перевірили на радіонукліди.

"Зразки, які були доставлені в лабораторію придатні для споживання і дитячим і дорослим населенням", - запевнила лікарка з радіаційної гігієни Ольга Гусєва. 

Уже з наступного тижня в області запрацюють цехи, які робитимуть з ягоди компоти та варення. На них вже чекають закордоном. "Контракти маємо вже заключені на експорт на 300 тисяч євро", - каже директор ДП "Цуманське лісове господарство" Юрій Ребар.

Сезон триватиме до кінця місяця. Чи буде цьогоріч рекордний урожай – поки спрогнозувати важко.

Відео Чорне золото: скільки в Україні коштує цьогорічна чорниця

Чорне золото - так називають чорницю - одну із найкорисніших ягід. Вона має безліч корисних елементів та використовується у лікуванні багатьох недуг. На Волині стартував сезон її збору. Область - одна із лідерів, там чорницю збирають тонами. Скільки вона коштує цьогоріч і чи без радіації – у сюжеті.  

Чорне золото: скільки в Україні коштує цьогорічна чорниця

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів