Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сезон кавунів відкрито: на Херсонщині фермери знову готують баржу для Києва

Сезон кавунів відкрито: на Херсонщині фермери знову готують баржу для Києва

Ранні баштанні поки що не викликають довіри в жителів столиці.

Сезон херсонських кавунів офіційно відкрито, і вони вже масово роз’їжджаються всією Україною. Медики ж радять іще обережно ласувати першими смугастими ягодами, бо наразі ризику більше, аніж вітамінів, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Кавуни цього року достигли на два тижні раніше звичайного часу. Їх садили під плівку, коли було ще прохолодно, розкривали, коли потеплішало, далі було крапельне зрошення, знищення бур’янів, і – сонце, багато сонця. "Адже кавун любить тепло. Почав швидко розвиватися, тому він раніше і вийшов", - пояснюють фермери і запевняють, що ранні кавуни цілком безпечні. Частину продають за кордон, де товар ретельно перевіряють.

Відео ТСН дізналася ціни на кавуни і перевірила їх на вміст нітратів

Сезон херсонських кавунів офіційно відкрито і вони вже масово роз'їжджаються з херсонських полів по всій Україні. Медики ж іще радять обережно ласувати першими смугастими ягодами. І наголошують, наразі ризику більше, аніж вітамінів. Що ж робиться на полях, та чи зашкалюють ціни і нітрати в кавунах на столичних прилавках? ТСН взялась інспектувати самостійно.

ТСН дізналася ціни на кавуни і перевірила їх на вміст нітратів

Ягоди з поля здають по 1.80 грн, дині по 3.00 грн. Фермери вважають, що це невисока ціна, бо вирощувати баштанові дуже витратно. На трасах, ринках і в торгових мережах ціна перших кавунів різниться – у середньому на Херсонщині і сусідній Миколаївщині це 5-7 гривень за кілограм. Фахівці прогнозують, що ціни на кавуни поступово впадуть, бо розпал сезону вже в середині липня. Цього року фермери знову планують відправити на Київ баржу, але за умови, якщо закупівельна ціна буде вигідною.

У Києві журналісти провели рейд супермаркетами, де кавуни найдешевші – від 5 до 10 гривень. Майже всюди можна перевірити ягоду власноруч, але рідко де з документами – бо вихідні, а сертифікати, мовляв, закриті в офісі. Сертифікат  просити таки варто, бо в одній із найбільших мереж журналісти вже майже купили кавуна, аж на касі випадково з’ясували, що під вивіскою "українське" продають турецьке. На ринках у центрі кавуни коштують від 20 грн, а в спальних районах ціна менша вдвічі. Однак майже всюди гарантію на якість продавці дають чи то на словах, чи показують від руки підписані санітарні чеки. Кавуни ж біля доріг узагалі ніхто не перевіряє на вміст хімії.

Фотогалерея Дісталися благополучно: Херсонські кавуни показали після мандрівки на баржі (6 фото)

Пересічні українці на все розмаїття баштанових дивляться з підозрою. Топ-модель українка Наталя Гоцій уперше наважується купити кавуна цього сезону, і щороку робить це тільки з дозиметром. Налітати ж на смугасту ягоду, як і більшість киян, не  квапиться – чекатиме на розпал сезону.

Кореспондент ТСН Ганна Бока

Залиште свій коментар

Вибір редакції