Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Сезон кліщів триває: щороку бореліозом інфікуються зо півтори тисячі українців

На Закарпатті фіксують випадки захворювань на енцефаліт.

Активність кліщів в Україні не зменшується із настанням літа. Через комах щонайменше півтори тисячі українців щороку підхоплюють хворобу Лайма, а кілька людей захворівають на енцефаліт, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Телеоператор Роман Сукач ловив із рибінспекцією браконьєрів на Кременчуцькому морі і лише наступного дня помітив на собі комаху, котра, вочевидь, присмокталася в чагарях. "Не знаю, коли він заліз, коли вкусив. Відчув уже потім, коли він уже напився крові – у цьому місці біль і почервоніння", - розповів чоловік. Серйозних симптомів у Романа немає. "У дитинстві кусав кліщ, я його сам витягував", - пригадує він. Але наляканий антирекламою кліщів, чоловік іде до поліклініки, аби перевірити, як там реагують на звичайних укушених людей.

ВідеоЩороку 1500 українців підхоплюють від кліщів хворобу Лайма

Кліщі і далі нападають на українців, заражаючи енцефалітом та хворобою Лайма. Цього разу членистонога комаха атакувала телеоператора ТСН. Роман лише за три тижні дізнається, здоровий чи ні. Як правильно вчинити із кровососом та що з ним робити далі - ТСН показує на собі.

Щороку 1500 українців підхоплюють від кліщів хворобу Лайма

До хірурга Лариси Філонової з кліщами приходять майже щодня. Лікар не рекомендує видаляти комаху вдома, бо у шкірі можуть залишитися рештки. В кабінеті медика комахи акуратно витягли, рану обробили, наклали пов’язку та проінструктували, як доглядати за постраждалим місцем – хірург радить протирати його спиртовим розчином і проводити протиалергійну терапію. "Побільше рідини. Слідкувати за місцем присмоктування кліща. Якщо з’явиться гіперемія з блідим центром – це 100% був кліщ, інфікований бореліозом", - попередила Філонова.

Бореліоз інакше називають хворобою Лайма – це інфекція, що характеризується ураженням шкіри у вигляді еритеми, а також нервової системи, опорно-рухового апарату і серця. Він досить поширений в Україні, на відміну від енцефаліту, випадки котрого фіксують наразі переважно на Закарпатті. Але перевірити "свого" кліща медики все ж радять кожному, кого вкусила комаха. В ідеалі, її слід принести живою, аналізувати мертвих уміють лише в обласних лабораторних центрах, і то тільки в разі наявності у кліща голови – інакше немає біологічної рідини, в котрій міг перебувати збудник, тож і досліджувати нічого. В таких випадках на хворобу слід перевірятися самій людині, а результатів цих аналізів доведеться чекати зо три тижні.

Кореспондент ТСН Станіслав Фещенко

Як уберегтися від кліщів, оновлена інфографіка
ТСН.ua

Залиште свій коментар

Вибір редакції