Сезон малини: скільки триватиме в Україні, який врожай та ціни на ягоду

Сезон малини: скільки триватиме в Україні, який врожай та ціни на ягоду

Фото: pixabay.com

Дієтологи не радять пропускати сезон малини.

Малина вже з'явилася у продажі на прилавках в Україні. Цьогорічний урожай ягоди поки що не тішить. Через дощі вона слабо запилилася під час цвітіння. Але її сезон лише розпочинається.

Великі аграрії віддають перевагу пізнім сортам. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У селі Старий Почаїв Тернопільської області малинові плантації чи не у кожного другого жителя. Але дозрівання ягід лише стартує, кажуть тут. Справжній врожай розпочнеться через тиждень-два і то за умови сонячної погоди.

Саме через тривалі дощі малина літніх сортів іще зелена. Тому старт малинового сезону "низький". Погода цього літа підвела та й ціна в заготівельників не тішить. По 35 грн приймають вже у Почаєві. Торік брали по 47 грн.

А от на базарах Тернополя ціна на малину стартує від 60 грн. Але ті, хто вирощує, бідкаються - ціна лише падатиме. Бо пізніше візьме стрімкий розгін масовий збір малини.

Сезон малини: який в Україні урожай та які ціни на ягоду

Сезон малини: який в Україні урожай та які ціни на ягоду

На промислових полях одна людина в середньому може зібрати за день 15 кг малини. Малину збирають після ранкової роси до обіду, ягода не любить спеки. І відразу відправляють на продаж або ж на заморозку. Агрогосподарства роблять ставку на пізню ягоду, бо вона менш соковита, тому її легше заморозити чи переробити. Заробітки аграріїв досі залежать від примх погоди, але малини з кожним роком господарства висаджують дедалі більше.

"З одного гектару на другий-третій рік можна заробити близько 70 тисяч грн. Це ось така, власне, і є рентабельність. Близько 7-8 тонн можна збирати з гектару", - каже голова асоціації "Укрсадвинпром"  Володимир Печко.

На столичному базарі мінімальна ціна за кілограм малини - 80 грн.  У Вінниці, чию малину головно і продають на київському базарі, ціна за кіло від 60 грн.

Пропускати сезон малини дієтологи не радять.

"Там вітаміни, мікроелементи, там антиоксиданти, там все корисне для нашого організму. Для крові дуже корисно. Якщо кишковий тракт, теж корисна. Я її використовую в свої дієтах, за допомогою малини можна легко схуднути", - каже дієтологиня Галина Бурковська.

Сезон малини лиш розпочинається і триватиме аж до пізньої осені. Є час, щоби запастися вітаміном С. Ягода має дешевшати, попри те, що половину промислового врожаю продають за кордон у вигляді заморозки чи пюре.

Повʼязані теми:

Наступна публікація