Сезон відпусток у розпалі: як не натрапити на псевдоорендарів житла на курортах

Офіційної бази з нерухомості та орендодавців в Україні не існує.

Сезон відпусток у розпалі. Хтось їде на відпочинок до санаторію чи селиться до готелю, а хтось самостійно шукає житло. Іноді саме останній варіант може принести проблеми: телефон орендаря не відповідає і зникла сторінка з сайту оголошень.

Як не натрапити на шахраїв, орендуючи житло на курорті, - у сюжеті Сніданку з 1+1.

Олена з родиною про відпочинок мріяла давно. Житло шукала в інтернеті. Оголошення побачила на одному з маркет-плейсів. Зателефонувала так званій Наталі, про все домовилася й кинула передоплату 650 гривень. "Вона сказала, що на автовокзалі в Кирилівці  нас зустріне з чоловіком на своїй машині. Десь хвилин 40 ми чекали на автостанції. Я їй телефонувала, але вона не відповідала". 

Із багажем на руках, посеред автовокзалу, Олена з родиною шукала нове житло. Їм пощастило в тому ж таки інтернеті знайти нове житло. Від себе радить перевірити термін сторінки на сайті оголошень, активність номера та банківської картки.

Схема популярна. Шахраї буквально день користуються банківською карткою, сімкою, сторінкою на сайті, а потім зникають. "В Україні ринок оренди хаотичний, він не санкційований.  Краще користуватися все ж таки перевіреними сервісами. Вони вже беруть на себе перевірку об'єкта і власника. Утім, на таких сервісах немає, напевно, 60 відсотків курортної нерухомості України", - каже експертка з нерухомості Вікторія Берещак-Нікитенко. 

Офіційної бази з нерухомості та орендодавців просто не існує. Усі вони на сумнівних сайтах оголошень, де посеред справжніх орендодавців уміло ховаються шахраї. "На жаль, подібних ситуацій багато. Правоохоронців на всіх банально не вистачає. Шахраї лишаються безкарними, а покупці без грошей", - розповів адвокат Лаврентій Царук. 

Шахраїв не лякає ні стаття кримінального кодексу, ні конфіскація майна, ні 12 років позбавлення волі. Сліди замітають швидко. Тому єдиний спосіб убезпечити себе - це підписати договір. "Обов'язково в договорі мають бути реквізити сторін. Паспортні дані, ПІБ, вся інформація про прописку. Про кошти. Ви укладаєте такий договір онлайн, друкуєте, робите скан-копію. Таким чином ви хочете себе убезпечити. Адекватна людина теж піде вам на поступки тому, що це ризики з обох сторін", - каже експертка.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів