Сферу обслуговування наступного року повністю переведуть на українську мову - Кабмін

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Сферу обслуговування наступного року повністю переведуть на українську мову - Кабмін

Global Look Press

На державну мову сферу обслуговування переведуть з 2021 року.

Бізнес з 16 січня 2021 року зобов'яжуть обслуговувати споживачів і надавати їм інформацію про товари і послуги виключно українською мовою. Про це в інтерв’ю журналу "Країна" повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, повідомляє сайт уряду.

"Із 16 січня наступного року сфера обслуговування повинна стовідсотково користуватися державною мовою", - заявив Кремінь.

Надання споживачам інформації про товари і послуги виключно українською мовою регулюватиме закон "Про забезпечення функціонування української мови як державної".

За словами уповноваженого, низка положень закону вже набула чинності. Так, з 16 січня 2020 року мова реклами, зокрема політичної, має бути лише українська; з 16 липня - назви аеропортів, станцій, зупинок, технічна та проєктна документація, мова діловодства, документообігу, листування і звітності юридичних осіб, а з 1 вересня всі школи мали перейти на українську.

Мовний омбудсмен також наголосив, що мовний закон - не перешкода, а додаткова можливість для бізнесу.

"Як бачимо, відповідальність бізнесу й повага до українського законодавства отримує величезну підтримку суспільства", - пояснив Кремінь.

Він зауважив, що йдеться, зокрема, про появу аудіогіда українською у віденському Музеї історії мистецтв та зміну транслітерації Kiev на Kyiv в англомовній Вікіпедії.

Наступна публікація