Шахраї вигадали нову схему для виманювання грошей на платформі з онлайн-продажів: як це діє

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Шахраї вигадали нову схему для виманювання грошей на платформі з онлайн-продажів: як це діє

Фото: Getty Images

Експерти радять не називати дані банківської картки.

Шахраї вигадали нову схему виманювання грошей, яка діє на платформах з онлайн-продажів. Про нову аферу розповіли у Сніданку з 1+1.

Нашій героїні Євгенії 35 років, вона мама двох дітей. Жінка перебуває у декреті. Дітей у візочку вже не возить, а тому вирішила його продати онлайн на одному з порталів. Вартість оцінила у 5500 гривень. "Приблизно за годину мені написала дівчина і попросила, аби я надіслала їй додатково відео".

Покупців усе влаштувало і вони оформили заявку на доставку. "Вона надіслала посилання для переходу покупки, а там треба було ввести номер карти. Тоді б мені прийшли кошти на мою картку. Я ввела всі дані картки", — розповіла жінка.

Так, із карти жінки шахраї зняли понад п'ять тисяч гривень. Утім, на цьому вони не зупинилися: сказали, що нібито стався збій системи та скинули ще раз посилання. Історія повторилась, а відтак з карти зняли ще 5500 гривень. Сповіщення про переказ коштів не приходили, та коли жінка відкрила свій банківський додаток, то побачила там мінус 11 тисяч.

Коли вона почала розбиратися із псевдопокупцями, ті відповіли: "Вам напишуть із техпідтримки. Мені дійсно написали, надіслали це ж посилання, аби знову перейшла і підтвердила, щоб зняти з мене останніх 3500 гривень". 

Женя вже не ризикувала далі продовжувала з'ясовувати ситуацію з "покупцями". Проте шахраї просто заблокували її номер. Усі гроші на карті нашої героїні кредитні. Саме тому не просто втратила їх, а ще й заборгованість має. Ми намагалися зателефонувати до псевдопокупців, проте не змогли.

Адвокат Лаврентій Царук каже — це давня схема шахрайства. "Головна порада — не дати шахраям можливості ваші гроші забрати, а тому не повідомляти номери своєї карти, не розголошувати на зворотньому боці три цифри — це код, для інтернет-операцій", — радить він. 

Щоб відвоювати кошти, варто зробити таке: "Перший крок — потрібно негайно подзвонити в банк і заблокувати картку, щоб вони далі не могли списувати, повідомити про випадок шахрайства. Друге — повідомити поліцію".  Якщо ж поліція візьметься за справу, то шахраям загрожує до 12 років позбавлення волі. 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
24к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація