Шахтарі погрожують Донбасу екологічною катастрофою через невиплату зарплат

Шахтарі підозрюють, що уряд "кинув" їх на три місячні заробітки і погрожують забруднити радіоактивними відходами підземні води на Донеччині.

Гірники шахти "Юний комунар" (Єнакієве) попереджають про можливість радіоактивного забруднення підземних вод у Донецькій області, якщо вони оголосять страйк і припинять безперебійне відкачування ґрунтових вод у підземних виробках шахти. Про це повідомив голова первинної профспілкової організації шахти "Юний комунар" Микола Квач.

За його словами, трудові колективи двох єнакіївських шахт "Юний комунар" і "Червоний Профінтерн", які підлягають ліквідації, проводять тільки відкачування шахтних вод і мають намір оголосити акції протесту, оскільки гірники цих підприємств "останній раз одержували заробітну плату 2 квітня поточного року, більше від держави вони не побачили ані копійки".

За словами Квача, на шахті "Юний комунар" 16 вересня 1979 року був проведений ядерний вибух, і в результаті експерименту на глибині 903 м утворилася оплавлена порожнина-капсула, в якій, за різними оцінками, зберігається до 95% продуктів радіоактивного розпаду. Тому "гірникам "Юного комунара" у жодному випадку не можна припиняти відкачування води на цій шахті", підкреслив профспілковий лідер.

"За висновком екологів, якщо підприємство затопити, капсула може бути зруйнована, що призведе до радіоактивного забруднення підземних вод міста, а вже ґрунтові води рознесуть продукти розпаду по всій Донецькій області", - пояснив Квач. При цьому він наголосив: "Наші шахтарі це розуміють, тому досі й продовжують працювати. Але одними обіцянками людей не нагодуєш, до соціального вибуху на підприємстві залишаються лічені дні".

Голова об’єднаної первинної профспілкової організації цих шахт Євген Астанін повідомив, що шахти "Червоний Профінтерн" і "Юний комунар" входили до складу ДП "Горлівська дирекція з ліквідації шахт", але з 1 липня 2010 року ці два підприємства перевели у підпорядкування новоствореного держпідприємства "Донвуглереструктуризація". На всі вимоги гірників погасити заборгованість із зарплати керівництво нового ДП відповідає, що поточний липневий заробіток шахтарям буде виплачений у серпні, а всі питання щодо боргів за попередні місяці їм необхідно вирішувати з "Горлівською дирекцією з ліквідації шахт".

"Але там (у ДП "Горлівська дирекція з ліквідації шахт") відповідь одна – грошей немає, навіть не чекайте, тому люди просто у відчаї", - сказав профспілковий лідер.

За словами Астаніна, в трудових колективах цих єнакіївських шахт "наполегливо ходять чутки, що Мінвуглепром просто "кинув" шахтарів на три місячні заробітки, ці гроші тепер заморозять, ніхто їх вже не поверне".

Читайте також:

Шахтарі пригрозили затопити батьківщину Януковича

Шахтарі прийдуть під Кабмін "вибивати" касками зарплату

На Донбасі вибухнула чергова шахта

ВідеоШахтарі погрожують Донбасу екологічною катастрофою через невиплату зарплат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: