Шахтарі прийдуть під Кабмін "вибивати" касками зарплату

До таких дій людей підштовхнула критична ситуація в галузі. Сума боргу перед шахтобудівниками складає близько 41 млн гривень.

Працівники шахтобудівного комплексу запланували на 21 липня загальногалузеву акцію протесту. Шахтарі обіцяють прийти під будівлю уряду і стуком касок заявити про своє право на гідну оплату праці.

Як розповів голова Донецької шахтобудівної територіальної організації "Укрвуглепрофспілки" Володимир Лащенко, до таких дій людей підштовхнула критична ситуація в галузі. Сума боргу перед шахтобудівниками складає близько 41 млн гривень. Якщо найближчим часом трудящі не одержать гроші з бюджету, у тому числі й на погашення заборгованості із заробітної плати, вони проведуть акцію протесту біля стін Кабміну, повідомляє прес-служба профспілки працівників вугільної промисловості.

Профспілковий лідер також повідомив, що 6 липня відбулася зустріч з міністром вугільної промисловості Юрієм Ященком, на якій обговорювалося дане питання, і міністр вкотре запевнив, що в липні бюджетне фінансування шахтобудівники все-таки отримають.

Нагадаємо, у травні подібна зустріч уже проходила, тоді в Мінвуглепромі також пообіцяли вирішити проблему з фінансуванням. Але в зазначений термін (початок червня) обіцяних коштів шахтобудівники так і не отримали.

Як сказав Лащенко, якщо вкотре обіцянку міністра не буде виконано, шахтобудівники прийдуть під будівлю Кабміну і стуком касок заявлять про своє законне право на працю та її гідну оплату.

Наразі шахтобудівні організації продовжують вести роботи на підприємствах галузі. Ситуація в трудових колективах дуже складна - через відсутність фінансування (кошти не перераховуються ще з ІV кварталу 2009 року) адміністрації підприємств змушені відправляти трудящих у безоплатні відпустки і встановлювати режим неповного робочого часу, повідомили у прес-службі профспілки.

Як повідомлялося, прем'єр-міністр Микола Азаров вимагає від керівників підприємств комунальної і державної власності до кінця 2010 року забезпечити повне погашення боргів по заробітній платі перед працівниками.

Водночас, загальний розмір заборгованості з виплати заробітної плати в Україні в червні 2010 року збільшився на 10,2% - з 1 млрд 698 млн грн станом на травень 2010 року, до 1 млрд 887 млн грн.

Читайте також:

Пенсійна реформа збільшить армію безробітних українців

Азаров наказав погасити борги з зарплат до кінця року

В Україні встановлять граничний термін невиплати зарплат

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: