Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шаман у лаврі: ТСН перевірила "чари" скандального митрополита Павла і викрила його у брехні

"Прокляті" на смерть владикою люди насправді живі та здорові.

Настоятель Києво-Печерської Лаври і постійний член священного синоду Української православної церкви Московського патріархату митрополит Павло похизувався, що регулярно проклинає людей і ті від цього мруть. Релігієзнавці кажуть, що за такі висловлювання намісника мали би відсторонити від церковної служби, а деякі колеги вважають його навіть божевільним, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"В один день три людини померло", - похвалився в інтерв’ю митрополит. Ці слова про методи вирішення майнових конфліктів монастиря із майстрами-реставраторами музею, котрі мали місце 20 років тому, наробили галасу вже зараз. Релігієзнавець Андрій Ковальов каже, що такі висловлювання суперечать основам канонічного православ’я. "Цого слова про те, що він прокляв людей, а вони померли – підпадають під означення "магізм". Це не має нічого спільного з православною церквою. Православний митрополит Московського патріархату говорить про магію", - каже фахівець. На його думку, після цих заяв Павла мали б відлучити від церкви. "Церква Христова живе за певними законами – канонами, це канони святих апостолів і соборів. Канони засуджують магізм і тих людей, які займаються магією, за канонами, відлучають від церковного спілкування", - каже експерт.

ВідеоНастоятель Києво-Печерської Лаври похизувався, що регулярно проклинає людей, і вони від цього мруть

Релігієзнавці кажуть, що за такі висловлювання митрополита Павла мають відсторонити від церковної служби. Тоді як колеги вважають його просто божевільним. ТСН знайшла проклятих Павлом людей і з’ясувала - Павло не лише шаманить, а й каже неправду, адже всі вони цілі і неушкоджені. 

Настоятель Києво-Печерської Лаври похизувався, що регулярно проклинає людей, і вони від цього мруть

Колишній митрополит УПЦ МП Олександр Драбинко дивиться на ситуацію інакше та вважає, що владиці Павлу варто лікуватися: "Можливо, це наслідки хвороби діабету, з одного боку. З іншого – в таких випадках мають проходити якусь медичну експертизу". А от юрист Діна Дрижакова радить йти до суду, бо до такого прокляття можна застосувати статтю про розпалювання релігійної ненависті, образу честі – і вимагати грошової компенсації. А найсерйозніше – це стаття 129, частина 2, де вказано, що за погрозу вбивством можна і за ґрати сісти. "По-моєму, до п’яти років позбавлення волі", - каже правник.

Журналісти ж знайшли людей, яким на початку 2000-х погрожував намісник. Тетяна Кроха 30 років працювала екскурсоводом у лаврі та каже, що прокльони чула часто. "Він проклинав багатьох людей. Спершу троє, потім до вечора ще людина – це дурниця. Абсолютна. Скоріше про це розповість Березкін, який був там і якому майстерню поруйнували", - каже вона.

Цілий і неушкоджений Олександр Березкін роками працює реставратором у лаврі, ще напередодні він був згодний говорити на камеру про те, як його проклинав Павло, але в останню мить передумав. "Він просто хвора людина, немає сенсу цим займатися – його все одно знімуть у найближчі дні. Я не хочу про цю людину щось говорити, це дурощі. Коли ми з ним билися, це одно було", - пояснив реставратор. Березкін позиватися щодо давніх проклять Павла не збирається. Наразі очільник лаври перебуває під слідством СБУ за розпалювання міжрелігійної ненависті.

Кореспондент ТСН Дмитро Святненко

Залиште свій коментар

Вибір редакції