Шамшур не знаходить підтримки у Верховної ради

Ставлення парламентських фракцій до кандидатури Олега Шамшура на пост голови МЗС неоднозначне.

Партія регіонів не буде голосувати за кандидатуру Олега Шамшура на пост міністра закордонних справ.

Про це повідомила депутат від ПР Ганна Герман.

Також вона заявила, що Шамшур відмовився від зустрічі з фракцією Партії регіонів.

За словами Герман, фракція чекала на таку зустріч у четвер, але Шамшур "повідомив, що він не має часу зустрітися з найбільшою парламентською фракцією".

"Ця відповідь дуже красномовна і вона нас здивувала", - сказала вона.

Також Герман повідомила, що Партія регіонів не братиме участі у голосуваннях з кадрових питань, ініційованих Кабінетом міністрів і коаліцією.

"Партія регіонів не буде брати участі ані у звільненні, ані у призначенні жодних міністрів цього уряду. Ми готові голосувати за відставку всього уряду з прем’єр-міністром на чолі", - сказала вона.

"Ми будемо з задоволенням голосувати за повну відставку помаранчевої влади, коли прийде момент. Будь-які косметичні зміни в уряді не врятують ситуацію", - додала Герман.

Також за Шамшура не буде голосувати фракція Блоку Литвина до тих пір, поки не буде послання президента до Верховної ради.

Про це сьогодні в інтерв’ю журналістам повідомив лідер фракції Блоку Литвина Ігор Шаров.

Відповідаючи на запитання, чи буде фракція Блоку Литвина підтримувати Олега Шамшура на посаду міністра, він сказав: "Не будемо, навіть з огляду на його позитивну персону в цілому".

Шаров зауважив, що Шамшур професіонал своєї справи, але до цього часу не відомо, яке бачення президента щодо зовнішньої політики.

"Олег Шамшур – фахівець, але є проблема, оскільки до цього часу ми не отримали послання президента до Верховної ради, де б бачили основні засади зовнішньої політики", - сказав він.

В свою чергу депутат від БЮТ Валерій Писаренко заявив, що його фракція ще не визначилася зі своїм ставленням до нового кандидата.

"Якщо Шамшур нас чимось здивує, своєю харизмою і знаннями, професіоналізмом, то цілком можливо, що він розглядатиметься в другій половині дня. Якщо за цей час надійдуть й інші подання на інші кандидатури, то ми розглядатимемо їх", - сказав Писаренко.

Лідер фракції НУ-НС Микола Мартиненко повідомив, що Олег Шамшур сьогодні, 19 березня, вже зустрівся з фракцією і "справив на неї позитивне враження".

Проте остаточне рішення, за словами Мартиненка "нашоукраїнці" ще не прийняли, остаточного рішення стосовно його підтримки.

"Остаточне рішення щодо Шамшура буде ухвалюватися, коли всі фракції коаліції проведуть із ним зустріч", - сказав він.

В свою чергу депутатська група "За Україну!" не буде приймати участь у голосуванні за призначення Шамшура, якщо воно буде голосуватися "в пакеті" з іншими кадровими призначеннями в уряді.

Про це заявив журналістам голова групи В'ячеслав Кириленко.

"Ми готові голосувати за кандидатуру міністра закордонних справ, але за умови, що усі кадрові питання будуть розглядатися окремо", - сказав він.

Нагадаємо, 17 березня президент Віктор Ющенко вніс на розгляд парламенту кандидатуру міністра закордонних справ Олега Шамшура, посла України в Сполучених Штатах.

3 березня Верховна рада звільнила з посади глави МЗС Володимира Огризка.

Читайте також:

Рада сьогодні не розглядатиме ротацію в Кабміні

Під імпічментом Ющенку підписалося лише 27 комуністів

БЮТ відклав обговорення нових міністрів

Замість підвищення пенсійного віку уряд виводитиме зарплати з "тіні"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: