Шанхаїзація Києва

У центрі Києва на Європейській площі планують побудувати хмарочос заввишки 130 метрів.

Шанхай (Фото: Wikipedia)
ТСН
Київським посадовцям не дає спокою слава Шанхаю: вони хочуть, аби українська столиця стала схожим на нього. (Фото: Wikipedia)

Щоб виправити прикре непорозуміння, яке начебто полягає в недостатній висоті київських будівель у порівнянні з такими мегаполісами, як Токіо, київські чиновники визнали "технічно можливим" будівництво хмарочоса заввишки 130 метрів у самому серці столиці на Європейській площі. Попри обіцянки не чіпати історичний центр міста, його все ж таки забудовують довготелесими велетнями, і кожен із них - "у порядку виключення". 

Старі архітектори радять фотографувати історичний Київ, адже інакше можна не встигнути. Їхні молоді колеги кажуть, що Київ тріщить по швах, і пропонують підняти його вгору. Прихильники будівництва хмарочосів говорять про новий Манхеттен та Шанхай, у їхніх противників - одне заперечення: де ж тоді Київ?

У мерії кажуть: що буде на Європейській площі - остаточно не вирішено, відтак теми для розмови немає. Тим часом, в Академії архітектури, а саме тамтешні фахівці, зараз міркують про схему розміщення київських хмарочосів: пояснюють, що не такий готель страшний, як його малюють. Головне, аби це була не чотирикутна глиба. Будівництво цього готелю не вписується у план забудови Києва висотками. Бо історичний центр, згідно з цим планом, обіцяють не чіпати. 200-метрових велетнів пропонують зводити на околицях: за зовнішнім і внутрішнім колом. 

Київське намисто вже намалювали на карті і мають попередні креслення бізнес-центрів на в’їздах. Автори плану вважають, що така система розгрузить і центр: бо в нових мікрорайонах будуть і розважальні комплекси, і офіси, і паркінги, і готелі.

Утім, гарні плани часто лишаються на папері. А високобудови в центрі ростуть уже. І кожен – як виняток. Іще кілька таких винятків, вважають фахівці, - і від історичного центра залишаться самі лише світлини.

ВідеоАрхітектори Києва б'ють на сполох

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: