Шансів не заразитись від хворого немає, кожна година на рахунку – лікар про небезпеку нових штамів коронавірусу

Шансів не заразитись від хворого немає, кожна година на рахунку – лікар про небезпеку нових штамів коронавірусу

Лікар Жиравецький радить не зволікати зі зверненням до медиків.

Нові штами коронавірусу на відміну від свого попередника передаються від хворої до здорової людини значно швидше як і стрімко після зараження викликають ускладнення. У разі інфікування новим штамом вітаміни і популярні антибіотики не дають потрібного результату, основне - почати якнайшвидше лікування і оперативно реагувати на зміни стану.

Про це розповів головний лікар одного з діагностичних медичних центрів Львова Тарас Жиравецький у своєму Facebook. 

"Все просто - нові штами значно швидше передаються від хворого до здорового, майже шансів не заразитись від хворого немає. Перебіг ковіду за нових штамів вірусу блискавичний", - написав він.

За словами лікаря, після початку хвороби, викликаної новим штамом коронавірусу, вже на 6-7 день або появи температури пацієнт ризикує отримати значне ураження легень. Виявити це можна на комп‘ютерній томографії чи УЗД легень.

"Також вже на 6-7 день аналіз ЦРП може бути в 10-15 раз вищим за норму. Те саме з показником "D-димер". Він вже може підніматися у кілька разів", - пояснив Тарас Жиравецький.

Крім того, він наголошує, що хворим на коронавірус вкрай важливо регулярно перевіряти сатурацію, адже є ризик, що протягом 10-12 днів вона буде в нормі, але після "може несподівано різко знизитись і створити серйозну проблему для медиків у лікуванні вдома без кисню". 

"У лікуванні змін поки немає, просто все лікування потрібно починати значно швидше і швидко реагувати на зміни стану пацієнта. Вітаміни взагалі за нового штаму не працюють, суммамед, цефтріаксон (антибіотики. - Ред.) також малоефективні", - зауважив він.

Водночас, за словами лікаря, у легкій формі коронавірус може минути без стаціонарного лікування, але відсоток тих, хто потребує складного лікування, значно вищий, ніж раніше.

"Кожен день, а деколи година є на рахунку", - підсумував лікар, закликавши хворих не зволікати зі зверненням до медиків.

Нагадаємо, у НАН заявили, що в Україні протягом лютого зафіксували 211 випадків зараження так званим британським штамом коронавірусу. Найбільше випадків британського штаму виявили в Закарпатській області - 61.

Як повідомлялося, у Києві фіксують критичну ситуацію із забезпеченням киснем хворих на коронавірус. У місті максимально циркулює "британський" штам коронавірусу, і 80% всіх випадків захворювання викликані саме цією мутацією.

Новини України: через британський штам інфекційні відділення переповнені

Новини України: через британський штам інфекційні відділення переповнені

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Коронавірус в Україні
Наступна публікація