Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Шантаж та аліменти: нардепи прокоментували ідею змінити правила вивезення дітей за кордон

У Раді пропонують дозволити одному з батьків робити це без згоди іншого.

Проблема несплати аліментів і заборон на вивезення дитини за кордон одним із розлучених батьків не оминула й можновладців. Ставлення до законопроекту Ірини Луценко щодо можливості поїздки матері і сина без дозволу батька терміном на сто днів виявилося в депутатів різним, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"На жаль, у мене була подібна ситуація. Розлучення – це травматичний процес. Хочеш поїхати з дитиною відпочивати? А я тобі поставлю масу умов!", - розповіла Вікторія Сюмар. На власному досвіді відчула цю проблему й Тетяна Острікова. "Я особисто з цим зіткнулася у своєму житті, коли я бігала півроку і вмовляла батька моєї дитини надати дитині дозвіл на виїзд за кордон. Він просто від мене тікав, відмовлявся, не брав слухавку. Це перетворилося на спосіб сімейного тиску і шантажу", - вважає вона.

ВідеоНародні депутатки розповіли, як колишні чоловіки не дозволяли їм вести дитину за кордон на відпочинок

Несплата аліментів - одна з перепон, які долають жінки, що виховують дітей самотужки. Ще одна, і теж вагома проблема, це дозвіл на вивезення дитини за кордон. Бували випадки, коли батьки вимагали заплатити їм за те, що вони дадуть колишній дружині право вивезти свою дитину на відпочинок за її ж кошти. Виявляється, і можновладців не оминула проблема з дозволами. 

Народні депутатки розповіли, як колишні чоловіки не дозволяли їм вести дитину за кордон на відпочинок

Тетяна Донець натомість озброїлася цифрами. "За статистикою, в Україні максимум 5-7% дітей залишаються з татом після розлучення. І ми говоримо, що жінка має телефонувати батьку і просити дати дозвіл вивезти дитину на оздоровлення. Коли ми говоримо про дитину, ми маємо говорити про слово "любов", а не про слово "контроль", як це люблять говорити чоловіки", - пояснила вона. Колега по парламенту Тетяна Бахтеєва займалася допомогою в подібних ситуаціях. "Зверталися жінки з проханням, що вже все оплачено, зібрала гроші поїхати з дитиною на курорт, чоловік категорично не дозволяє", - стверджує вона.

Натомість Олександр Шевченко проблеми не бачить – для своїх дітей він надає дозволи колишній дружині. "Безумовно, доручення для цього є нотаріальне. А в мене дружина, з якою ми разом уже 18 років, також отримує доручення на вивіз дітей за кордон", - розповів він. А депутат Дмитро Добродомов проблемою перейнявся. "Не всі розходяться нормально і добре. Діти стають заручниками. Я знаю такі історії!", - пояснив він.

Автор законопроекту Ірина Луценко пояснила, що зараз в Україні йдеться про 660 тисяч сімей, де один із батьків потерпає від несплати аліментів іншим. "Ми запроваджуємо ще норму про те, що якщо ти хочеш стати народним депутатом, депутатом місцевих рад, якщо ти претендуєш на посади міністр, прем’єр-міністр, генеральний прокурор – ти повинен обов’язково надати довідку про те, що ти не маєш заборгованості по оплаті аліментів", - розповіла вона.

Кореспондент ТСН Дар’я Счастлива

Залиште свій коментар

Вибір редакції